Xiaomi Çağrı Kaydetme Nasıl Yapılır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Özel bir görüşme yapacaksınız ve bu görüşmenin kaydını mı almak istiyorsunuz?

Kişisel verileri koruma kanuna göre karşı tarafa bildiri yapmadan herhangi bir çağrı kaydetmek ve bu çağrıdan kaydedilen verileri işlemek, yaymak veya paylaşmak suçtur.

Eskiden kullanılan birçok telefonda çağrı kaydetmek programlı veya programsız olarak yapılıyordu fakat son düzenlemelerden sonra hem çağrı kaydedici programlar hem de akıllı telefonların yazılımları bunu zaman içerisinde kaldırarak telefonların içerisine yüklememeye başladı.

Çağrı Kaydetmek Yasak mı?

KVKK ( kişisel verileri koruma kanunu ) yasalarına göre telefon görüşmesi esnasında karşı tarafında izni olmadan ses kaydı almak yasaktır.

Hangi Telefonlarda Ses Kaydı Yapılabilir?

Xiaomi Pocophone F1

Xiaomi dahil bir çok akıllı telefon markası üreticisi telefonlarına ses kayıt özelliği koymamaktadır. İstisnai bir model olan Xiaomi telefonundan biri olan Pocophone F1 modeli ise kayıt alınabilen tek cihaz özelliğini taşımaktadır. Kullanıcıların ses kayıt özelliğinden dolayı sıklıkla kullandığı cihaz olan Pocophone F1 modeli bu konuda akıllı telefon pazarından kendine ayrı bir bulmaktadır.

Ses Kayıt Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Eğer bir Pocophone F1 model Xiaomi cihazınız varsa ve ses kayıt özelliğinden yararlanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek aktif edebilir ve otomatik olarak rehberinizde kayıtlı olan veya olmayan kişilerin sizinle yaptığı telefon görüşmelerini kaydedebilirsiniz.

Telefonumuzun Ayarlar bölümüne giriyoruz
Arama bölümüne Arama Ayarları yazıyoruz
Karşımıza çıkan Arama Ayarları sekmesine giriş yapıyoruz
Arama Kaydı yazan yere tıklıyoruz
Burada Aramaları Otomatik Kaydet seçeneğini aktif ediyoruz
Artık telefonunuza gelen çağrıların otomatik kayıtlarını alabilirsiniz.

Kişi veya numara seçebilir miyiz ses kayıt için?

İstediğimiz numaraların
Rehberde kayıtlı olmayan numaraları
Tüm rehberimizden gelen çağrıları
Belirli numaraları
Başta olmak üzere kendimize göre ses kayıt özelliğini ayarlayabiliriz.

Bunun için arama kaydetme adımlarınız sırasıyla takip ettikten sonra;

Özellikler
Bilinmeyen Numaralar
Bu iki seçeneği kullanarak listelerimizi oluşturabiliriz. Sadece bilinmeyen numaralar derseniz rehberinizde kayıtlı olmayan herhangi biri aradığı zaman direk olarak ses kayıt özelliğini devreye alacaktır ve sizin için kaydedecektir.

Karşı Taraf Anlar Mı?

Evet anlar, eğer bir telefon görüşmesi yaparken ses kayıt özelliğini devreye alırsanız karşı tarafa belirli aralıklarla küçük kayıt sinyal sesleri gönderecektir. Bu ses karşı tarafa bir kayıt işlemi olduğunu bildiri amaçlı olarak yazılımdan otomatik olarak gönderilmektedir.

Diğer XIAOMI modellerinde ses kayıt özelliği yok mu?

Şuan için belirli modellerde kullanılan ses kayıt özelliği MIUI ara yüzüne sahip diğer cihazlara da belirli yazılım güncellemeleriyle sırasıyla gelecektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol