iPhone 11 Serisinin Modelleri

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Uzamsal ses çalma, Dolby Atmos desteği, Qi ile kablosuz şekilde şarj edebilme deneyimleri de yine iPhone 11 ve serinin diğer modelleri arasında öne çıkmaktadır. iPhone 11 özellikleri, tercih sebepleri arasında öne çıkmaktadır. Pratiklik sunan özelliklerini şu şekilde açıklayabiliriz:

· Siri’ye Yazma

· Anahtarla Denetim

· Gizli Altyazılar

· Ekranı Seslendir

· VoiceOver

· Büyüteç

Yerleşik uygulamalar:

· Sağlık

· FaceTime

· Mail

· Müzik

· Wallet

· Safari

· Takvim

· iTunes Store

· App Store

· Notlar

· Anımsatıcılar

· Sesli Notlar

· Pusula

· Watch

· İpuçları

Söz konusu özellikler ve iPhone 11 fiyat aralıkları da bu anlamda kullanıcıları memnun edecek düzeyde yer alıyor. Serinin en iyi özelliklere sahip modelleri, tüm istekleri karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Şık tasarımı ve herkese hitap edecek düzeyde teknik özellik donanımları, Apple harikası cihazlar ile buluşuyor.

iPhone 11 ile iPhone 11 Pro Max Arasındaki Farklar Nelerdir?

Serinin modelleri ile ilgili karşılaştırma yapmak, bu anlamda oldukça etkilidir. Örneğin; hemen hemen aynı özellikleri ya da daha azını isteyen bir kullanıcı için karşılaştırma oldukça belirleyicidir. iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Max arasında bir tercih zorluğu yaşıyorsanız, bu karşılaştırma ile kararınızı netleştirebilirsiniz.

iPhone 11

iPhone 11 Pro Max

6.1 inç ekran

6.5 inç ekran

12 MP çift kamera

12 MP üç kamera

Liquid Retina HD ekran

Super Retina XDR ekran

2 kat optik zoom

4 kat optik zoom

17 saate kadar video oynatabilme

20 saate kadar video oynatabilme

1792x828 piksel çözünürlük

2688x1242 çözünürlük

194 gram

226 gram

iPhone 11 ve iPhone11 Pro Max modellerinde öne çıkan farklılıklar yukarıda belirtilenler gibidir. Suya, toza ve sıçramalara dayanıklılık, çekirdekler ve deep fusion gibi özellikleri ise serinin her modelinde karşımıza çıkan iyi özelliklerden. Bunun dışında Wi-Fi üzerinden arama yapabilme, NFC, Face ID, SharePlay, FaceTime gibi özellikler de modellerin ortak özellikleri arasında yer alıyor. iPhone 11 Pro Max Fiyat olarak da özellikler göz önüne alındığında oldukça istenen düzeyde bulunuyor.

Dünyadaki en güvenilir ve en kişisel mobil işletim sistemine sahip iPhone serisi, tamamen gizliliğinizi korumaya odaklı bir sistem ile buluşuyor. Bu da tasarım harikası güçlü özellikli cihazınızı kullanırken size ekstra güvenlik koruması sağlıyor. Aynı zamanda işitme, görme, hareket veya bilişsel engellere sahip kişiler için de erişilebilirlik özellikleri, ihtiyaçlara destek veriyor.

iPhone Modelleri Arasında Tercih Neye Göre Yapılır?

iPhone modelleri arasında birçok seçenek mevcut. Hâl böyleyken tercih yapmakta biraz zorluk çekiyor olabilirsiniz. İlgili modellere ait özellik farklılıkları bulunduğu gibi bir modelin sürümleri arasında da farklılıklar bulunuyor. Aynı farklılığın fiyatlara yansıdığını da söyleyebilmek mümkün. Buna göre iPhone 11 ile iPhone 11 Pro Max arasında ciddi fiyat farklılıkları bulunur. Bunlar arasında tercih yaparken mutlaka ihtiyaçlarınızı gözetmeniz gerekmektedir.

İhtiyaçlarınız olan özellikleri detaylı bir şekilde inceleyin. Sonraki aşamada seçeceğiniz modelin tüm özelliklerini inceleyebilir, hangisine ihtiyaç duyduğunuzu anlayabilirsiniz. Özellikler arasında anlamadığınız noktalar mevcutsa araştırma yaparak bunları öğrenebilirsiniz. Bu şekilde daha kolay tercih yapabilmeniz mümkün oluyor. Eğer fiyata göre tercih yapacaksanız iPhone 11 Pro Max fiyat özelliği, en yüksek yapıya sahip.

Bu noktada belirtmemiz gereken bir unsur bulunuyor. Yeni bir iPhone modeli üretildiğinde ve tanıtıldığında önceki modellerin nispeten ucuzladığını görüyoruz. Bu anlamda yeni bir modelin çıktığı tarihi not ederek, uygun bütçeli bir şekilde alışveriş yapabilmeniz mümkündür. Ayrıca kamera özellikleri de tercihler arasında belirleyici niteliklere sahip oluyor. Tercihlerinizi tamamen buna göre yapabilir, uygun bir iPhone modeline sahip olabilirsiniz.

iPhone 11 Fiyat Seçenekleri

iPhone 11 fiyat seçenekleri, sürümlere göre değişiklik gösteriyor. İlgili seçenekler arasında Pro Max en gelişmiş olanıdır. Orijinal 11 sürümünün yetersiz kalacağını düşünüyorsanız Pro ve Pro Max seçeneklerine yönelebilmeniz mümkün. İlgili modeller arasında fiyat farklılıkları, tamamen özellik farklılıklarına göre belirleniyor. Örneğin modeller arasındaki dâhili depolama alanı farklılıkları, fiyatlara direkt olarak yansıyor.

iPhone fiyatları, genel anlamda belli kriterlere göre belirlenmiş olsa da ek durumların varlığı söz konusudur. Genel olarak arz – talep dengesine göre fiyatlar oluşur. Ancak ticari hareketlilik içerisinde ülkeden ülkeye göre de fiyat farklılıkları bulunuyor. Örneğin ülkemizde KDV, ÖTV gibi vergiler söz konusudur. Bu direkt olarak fiyatlara yansır. Beraberinde döviz fiyatlarının yüksek olması, satış fiyatlarına yansıyarak bu fiyatların daha da yükselmesine neden oluyor. Ancak yine de tüm iPhone modelleri düşünüldüğünde ve beraberinde ilgili modellerin sürümleri düşünüldüğünde, size uygun fiyat seçeneğine sahip bir model bulabilmeniz mümkün. Bu sayede uygun bütçeli alışverişler yapabilir, bütçenizden tasarruf edebilirsiniz.

Kampanya ve indirim dönemleri, fiyat konusunda dikkat edeceğiniz bir diğer noktadır. İlgili satış mağazalarının kampanya ve indirim dönemlerini mutlaka takip edin. Gerektiğinde mail haber bültenlerine abone olarak fiyat değişimleri hakkında anlık bildirim alabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz bir iPhone modelinin beklediğiniz fiyata düştüğünden hemen haberdar olabilir ve sonrasında satın alabilirsiniz.

Üstün Tasarım Özellikleriyle iPhone 11

iPhone 11, beraberinde modern tasarım anlayışıyla birlikte geliyor. Köşeli ekran tasarımına ek olarak çeşitli renk seçeneklerinin de mevcut olduğunu söyleyelim. Ayrıca ilgili telefonun hafif yapısı, onu daha kullanışlı kılıyor. Dış görünüş anlamında oldukça şık ve zarif bir görüntü bu anlamda sunulmuş. Gövde malzemesinin kalitesiyle birlikte dayanıklılık özellikleri de eklenerek oldukça üst segment bir telefon ortaya çıkarılmış. Aynı şekilde ekran teknolojisindeki gelişmelerle birlikte dış görünüşe olumlu bir katkı sunulmuştur. Büyük ekran tasarımı anlayışının iPhone 11 serisinde de devam ettiğini görüyoruz.

iPhone modellerinin dikkat çeken yapılarından birisi de tasarımdır. Her bir model, kendi dönemi içerisinde modern bir tasarım anlayışına sahip. Ancak eski modellere gidildikçe demode bir anlayış hâkim olabilecektir. Yine de vintage tasarımları seven kişiler bu yönde tercih kullanabilmektedir. Tasarım anlamında kafanızdaki iPhone modelleri karşılaştırarak tercihte bulunabilirsiniz.

iPhone tercihi noktasında tasarım özellikleri kadar kamera özellikleri de etkilidir. Hatta yeni bir iPhone modelinde kamera özelliklerinin iyileştirilmesi, gelenek haline gelmiştir. Bu bağlamda ilgili iPhone modeli tanıtıldığında gözler ilk olarak kamera özelliklerine çevriliyor. Bununla birlikte ilgili kamera sistemiyle profesyonel çekimler yapabilmeniz de mümkün. Dâhili depolama alanının da yeterli olmasıyla birlikte sevdiklerinizle beraber çok anı biriktirebilirsiniz.

Hangi iPhone modelini tercih ediyor olursanız olun özelliklerin tamamını mutlaka araştırmanız gerekmektedir. Özellikler anlamında bilmediğiniz noktalar varsa bunları öğreniniz. Bu sayede ihtiyacınız olan iPhone modeline çok daha kolay bir şekilde ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol