Google ile İleri Düzey Arama Yöntemleri?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Google gelişmiş arama, tam olarak aradığınız arama sonuçlarını sıfırlamak için İnternet dağınıklığını ortadan kaldırmanıza olanak tanır - ve İnternet'te hiçbir eksiklik yoktur.

Google gelişmiş arama, her tür web kullanıcısı ve özellikle e-ticaret girişimcileri için uygulamalara sahiptir : gelişmiş google arama ipuçlarını uygulamak, fırsatları belirlemeyi, rakipleri ele almayı ve Google'ın (ve Google kullanıcılarının) mağazanızı nasıl gördüğünü anlamayı kolaylaştırır.

Ne de olsa, Google'ın size aralarından seçim yapabileceğiniz 5.010.371 sayfa vermesini her zaman istemezsiniz. Bazen kesin bir şey bilmek istersiniz. Örneğin, hangi web sitelerinin mağazanıza bağlantı verdiği. Veya mağazanızda ürün bulmanın ne kadar kolay olduğunu. Veya rakiplerinizin ne sattığı .

Artık, tüm gelişmiş Google aramaları e-ticaretle alakalı değildir. Örneğin, “15 dakika zamanlayıcı” gibi bir şey yazarsanız bir zamanlayıcıyı açan Google Arama'nın şık “zamanlayıcı” özelliği muhtemelen ölçeklendirmenize yardımcı olmayacaktır. Ancak, Google Arama'yı kişisel pazar araştırma laboratuvarınız haline getirmeye yardımcı olacak bir dizi gelişmiş Google araması vardır .

Bu gönderi, en yararlı gelişmiş Google arama özelliklerini ele alacak ve e-ticaret işinizi optimize etmek için bunları nasıl kullanabileceğinize bakacaktır .

1- Sade Cümleler ve Anahtar Kelime Kullanarak Arama Yapmak
 

2- Büyük / Küçük Harf ve Özel Karakterler ile Uğraşmayın

3- Soru Kelimeleri Yerine Esas Anahtar Kelimeleri Kullanın

4- Bağlaç Kullanmamaya Dikkat Edin
 


5- Yapım ve Çekim Eklerinden Arındırılmış Kök Kelimeler Kullanın
 


6- Google ile Sesli Arama Yapmak

7- Google Görsellerde Arama Yapmak

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

Dolar Yorum