Dünyada Bir İlk: Makine Tarafından Kitap Yazıldı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

 
Springer Nature, Goethe Üniversitesi araştırmacıları tarafından geliştirilen bir algoritma sayesinde derlenen ilk kitabı yayımladı. Bu kitap, bir makine tarafından yazıldığı için dünyada bir ilk olma niteliği taşıyor. Şu an kitaba erişim ücretsiz olarak sağlanabiliyor.
 
Kitap, lityum iyon piller hakkında çok sayıda güncel araştırma makalelerinden bilgiler alınarak otomatik olarak oluşturulan bir özetten ibaret. Kitabın en iyi özelliklerinden biri; araştırmacılara bilgileri en verimli bir şekilde ulaştırıyor ve onların işini kolaylaştırarak süreci hızlandırıyor.
 
Goethe Üniversitesi araştırmacıları tarafından geliştirilen algoritmanın süreci ise şöyle işliyor: SpringerLink içerik platformundaki alakalı metinler bulunuyor, metin içeriği analiz ediliyor, analiz edilen metinler tutarlı ve tutarsız olarak ikiye ayrılıyor, tutarlı olanlar bir araya getiriliyor ve ortaya anlamlı paragraflar çıkıyor.
 
Her ne kadar gerçekten ‘yazılmış’ bir kitap olmasa da bilgileri gözden geçirip, bu bilgilerin özetini oluşturup, bunları anlamlı metinler halinde bir kitaba dönüştüren bu makineyi geliştirenleri tebrik etmeden geçmemek gerek.
Kaynak: https://www.webtekno.com/dunyada-bir-ilk-makine-tarafindan-kitap-yazildi-h66421.html

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı