Twitter'da Doğrulanma ve Mavi Onay İşareti Nasıl Alınır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

X üzerindeki mavi onay işaretinin nasıl alınacağına ve ne anlama geldiğine bakalım.

Twitter (X) Doğrulamasının Kısa Zaman Çizelgesi
Geçmişte Twitter'da doğrulama, herkesin yüksek profilli hesapların gerçek olduğunu bilmesini sağlamanın bir yoluydu. Ünlülerin, sporcuların ve benzerlerinin kimliğine bürünme olasılığı daha yüksek olduğundan, doğrulama, parodi veya sahte bir hesaba bakmadığınızı bildirmek için yapılmıştır.

Twitter 2009 yılında doğrulama programını başlattığında yalnızca kendi seçtiği hesapları doğruluyordu. 2016 yılında şirket, herkesin doğrulama talep etmesine izin vererek bunu değiştirdi (ancak belirli standartları karşılamanız gerekiyordu). Yıllar geçtikçe, kamuya açık doğrulama çeşitli dönemlerde açılıp kapandı.

Elon Musk'un Ekim 2022'de Twitter'ı satın almasını takip eden aylarda site birçok değişikliğe uğradı. Bunlardan biri, tüm "eski" doğrulama rozetlerinin kullanımdan kaldırılmasıydı; Kayda değer bir hesaba sahip olduğu doğrulanan hiç kimsenin artık onay işaretine hakkı yoktu.

Yarın, 20.04., eski doğrulanmış onay işaretlerini kaldırıyoruz. Twitter'da doğrulanmış durumda kalmak için bireyler Twitter Blue'ya buradan kaydolabilirler: https://t.co/gzpCcwOXAX Kuruluşlar Doğrulanmış Kuruluşlar'a buradan kaydolabilirler: https://t.co/YtPVNYypHU — Doğrulanmış (@verified) 19 Nisan , 2023
Artık X'te doğrulanmanın, bir kuruluş veya devlet memuru olmanın dışında tek yolu, X Premium'a (eski adıyla Twitter Blue) ödeme yapmaktır. Şimdi nasıl mavi onay işareti alabileceğinize veya X'i nasıl işaretleyebileceğinize bakalım.

X'te Nasıl Doğrulanırsınız (Twitter)
Mobil uygulama veya web arayüzü aracılığıyla X Premium'a kaydolarak X'te doğrulanabilirsiniz .

Telefonunuzda doğrulama işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız X uygulamasını açın ve alt kısımdaki Ana Sayfa sekmesine geçin. Soldaki menüyü dışarı kaydırın ve Premium'u seçin . Bu sizi telefonunuzun mobil ödeme sistemini kullanarak kaydolabileceğiniz X Premium hakkında bilgilerin bulunduğu bir ekrana götürecektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al