En Çok Kullanılan Tik Tok Filtreleri

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

TikTok'un bir sosyal medya fenomeni olduğu bir sır değil.

Günümüzün dijital ortamında daha genç bir kitleyle bağlantı kurmanın nihai yolu olan TikTok, eğlenceli, özgün ve güçlüdür. İster daha güçlü bir itibar oluşturmak isteyen bir birey olun, ister müşterilerinize ulaşmaya çalışan bir marka olun, TikTok sizin için bir araç olabilir.

TikTok, Facebook veya Instagram gibi araçlara benzer şekilde benzersiz bir sosyal medya ortamı olarak değerini giderek daha fazla gösteriyor. TikTok ve diğer sosyal medya araçları arasındaki en büyük fark, hızlı ve orijinal video içeriğine odaklanmasıdır.

TikTok, eğlenceli görsel içeriklerle insanlara ulaşmakla ilgilidir.

Kullanıcıların takipçileri üzerinde en iyi etkiyi yaratmalarına yardımcı olmak için TikTok, videonuzu filtreler ve efektlerle süslemenize bile izin verir. Bugün, en popüler TikTok filtrelerinden bazılarına ve neden bu kadar etkili olduklarına bakacağız.

TikTok Popülaritesinin Yükselişi
TikTok, hayata, mobil odaklı genç insanları video içeriği aracılığıyla düşüncelerini ve videolarını paylaşmaya teşvik etmek için tasarlanmış basit bir araç olarak başladı. Music.ly'den yola çıkan TikTok, yeni bir TikTok etkileyicileri , marka pazarlama stratejileri ve dijital trendler çağını doğurdu.

Bugün, TikTok dünya çapında 150'den fazla ülkede mevcuttur ve her gün yaklaşık 1 milyar kullanıcı giriş yapmaktadır. TikTok öncelikle genç izleyiciler için bir sosyal platform olarak başlasa da, Z kuşağı grubunun kalplerini ve zihinlerini ele geçirse de, erişimini hızla genişletti.

60 yaşındaki emeklilerden tanınmış ünlülere kadar herkes TikTok'ta kendine yer buldu. Bu, platformu özgün, akılda kalıcı içerikle geniş bir kitleye ulaşmaya çalışan her işletme için mükemmel bir araç haline getirir.

Elbette TikTok'tan doğru şekilde yararlanmak, platformun sunduğu tüm özelliklerin nasıl kullanılacağını bilmek anlamına da geliyor. En iyi etkileyiciler için bir TikTok aramasının nasıl yapıldığını veya videolarınıza nasıl efekt uygulanacağını keşfetmek, kitlenizle daha derin bir düzeyde bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır.

TikTok Filtreleri Nelerdir?
TikTok filtreleri, tüm videonuzun görünümünü değiştirmek için TikTok tarafından oluşturulan hazır ayarlardır. En önemlisi, bunlar TikTok efektleriyle aynı şey değildir, ancak iki terim sıklıkla birbirinin yerine kullanılır.

Bir TikTok filtresi, Instagram'da veya Snapchat gibi bir uygulamada bulacağınız filtreye benzer. Filtre, doygunluğu değiştirerek, kontrast ekleyerek veya video yakalamanın diğer öğelerini ayarlayarak videonuzun veya görüntünüzün görünümünü değiştirir.

Efektler ise videonuza belirli bir ayrıntı ekler. Bir TikTok efekti sizi bir holograma dönüştürebilir, size ruj verebilir veya kafanıza bir çift köpek kulağı ekleyebilir. Hem filtreler hem de efektler uygulamada çok popüler çünkü insanların kişiliklerini sergilemelerine, daha benzersiz içerik oluşturmalarına ve hatta trendlerden haberdar olmalarına izin veriyorlar.

Artık TikTok filtrelerinin harika dünyasıyla tanıştığınıza göre, en popüler sürümlerden bazılarını nasıl kullanabileceğinizi keşfetme zamanı.

1. Güzellik Modu
Kolayca en popüler TikTok filtresi (bariz nedenlerle), Güzellik Modu, kullanıcılara videolarında daha fazla güven vermek için oluşturulmuş bir ön ayardır. Güzellik filtresini uygulamak, cilt tonunuzu otomatik olarak eşitler, renklendirmeyi iyileştirir ve görünüşünüzü zarif bir şekilde iyileştirirken sizin gibi görünmenizi sağlar.


Kaynak: https://thetab.com/uk/2021/05/25/tiktok-10-times-beauty-filter-challenge-206797

Bu filtreyi kullanmak için tek yapmanız gereken TikTok uygulamasını açıp ekranın alt kısmında, uygulamanın ortasındaki + düğmesine basmak.

· Ekranın sağ tarafındaki “Güzellik”e dokunun

· Filtre otomatik olarak uygulanmalıdır

· TikTok videonuzu kaydedin ve yayınlayın

2. Fantezi Filtresi (v11)
TikTok'taki standart filtrelerin çoğu bir harf ve rakamlarla adlandırılır. V11 Fantasy filtresi, görüntünüze hafif pembe bir renk katar, bu da çoğu insanın onu "Fantezi" filtresi olarak adlandırma eğiliminde olduğu anlamına gelir. Videolarınıza romantik bir renk patlaması vermek istiyorsanız Fantasy TikTok filtresi harika.

Bu, genç TikTok kullanıcıları arasında favori filtre seçeneklerinden biridir, bu nedenle Gen Z ile bağlantı kurmaya çalışıyorsanız iyi bir seçim olabilir. TikTok'unuz boyunca bazı farklı renk temaları oluşturmak için bunu renk özelleştirici filtresiyle de karıştırabilirsiniz. kampanyalar. V11 filtresini kullanmak için videonuzu başlatmak istediğinizde TikTok'ta + sembolüne dokunun:

· Videonuzu kaydedin

· Video önizlemenizde sağ üst köşedeki menüye dokunun

· Filtrelere dokunun

· V11'i bulmak için ilerleyin

· Videonuzda nasıl görüneceğini önizlemek için filtreye dokunun

· İstediğiniz düzenlemeleri yapın, ardından Gönder'e dokunun


3. G6 Filtresi
Adında harf ve sayı kombinasyonu bulunan bir başka filtre örneği olan G6 filtresi, yemek fotoğrafı çekerken popüler bir seçimdir. Bir fotoğrafa daha fazla renk ve derinlik katmaya yardımcı olduğu için aslında TikTok filtrelerinin “Yiyecek” bölümünde listeleniyor.


Videonuzu olabildiğince parlak ve net tutarken biraz retro bir estetik getirmek istiyorsanız, bu sizin için bir filtre olabilir. Bu filtreyi sık sık #Glowup videolarında görüyoruz. G6'yı uygulamak için TikTok uygulamasını açın ve ekranın alt ortasındaki + düğmesine basın:

· Filtreler seçeneğine dokunun

· Yiyecek sekmesine dokunun

· G6'yı görene kadar kaydırın

· G6'ya basın

· Videonuzu kaydedin ve yayınlayın

4. Bling Filtresi
Bling filtresi aslında TikTok'ta bir "Efekt"tir, ancak kullanıcıların dikkatini çekmek istiyorsanız kesinlikle kontrol etmeye değer bir filtredir. Efekt, içeriğinize stratejik olarak yerleştirilmiş ışıltılar ekler. Örneğin, bir çift küpe ışıltılı olabilir veya ışıltılı bir eteği sergilerken bir pırlantanın parıltısını taklit edebilirsiniz. Bir ışıltı efekti eklemek için TikTok uygulamasına gidin:

· Videonuzu kaydedin

· Herhangi bir filtre ekleyin ve düzenlemeler yapın

· “Görseller” bölümüne dokunun

· “Bling” seçeneğine dokunun


5. Palyaço Filtresi
Bu, onu en popüler TikTok filtreleri dizisine dönüştürmek için daha yeni bir seçenektir. TikTok'taki en son trendlerin bir parçası olmak ve sosyal medyadaki varlığınızı artırmak istiyorsanız , kesinlikle palyaço filtresine bakmaya değer.

İnsanlar, garip anları ve hayatın #başarısızlığını göstermek için bir videoda palyaço boyasının saykodelik bir versiyonunu yüzünüze yerleştiren bu filtreyi kullanıyorlar. Miley Cyrus bile erkek arkadaşı hakkında bir video yayınlarken filtreyi kullandı.


· Trend sayfasını bulmak için hashtag'lere tıklayın

· Videolardan birine tıklayın ve videonun altındaki şarkı adına dokunun

· “Bu sesi kullan”a dokunun

· Bu, filtre ve ses ile bir video çekmenize izin vermelidir.

6. Anime Karikatür Gözler
TikTok'taki Anime tarzı görüntülere yönelik trend, aslında Snapchat'te bir filtreyle içerik kaydeden ve daha sonra diğer video paylaşım uygulamasına yükledikleri kişilerle başladı. TikTok'ta buna benzer bir “Disney gözleri” seçeneği olmadığı için yaratıcı olmanız gerekecek.

Snapchat'i açın ve fotoğraf çekmek için kullanacağınız düğmenin yanındaki gülen yüz simgesine basın. Sağ alt köşedeki keşfet düğmesine basın ve “karikatür yüz” yazın. Karşınıza çıkan ilk filtreye tıklayın ve videonuzu kaydetmeye başlayın.


7. Ters Filtre
Ters filtre, benzersiz bir video deneyimi yaratmak isteyen TikTok filtre severler için ilk tercihtir. Filtre temelde kaydettiğiniz herhangi bir videoyu çevirir ve çoğu insan onu öne bakan bir kamerayla kullanır, böylece diğer insanların onları nasıl gördüğü hakkında daha iyi bir fikir edinebilirler.

Ne yazık ki, birçok insan gerçek yansımalarından memnun olmadığı için, son zamanlarda Ters Filtre hakkında epeyce tartışmalar oldu. Tüm bu gevezelik, kesinlikle sosyal medya vızıltılarından yararlanabileceğiniz anlamına geliyor. Ters Filtreyi kullanmak için:

· TikTok uygulamasını açın

· Ekranın ortasındaki + düğmesine basın

· Sol alttaki Efektler düğmesine basın

· Zıt yönleri gösteren iki okla efekte dokunun

· Kaydet ve yayınla

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz