Rehber Öğretmenler Sınav Görevi Alabilir mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

MEB'de rehber rehberlik öğretmeni yapanlar, sınav görevi ve belleticilik görevi yapabilir mi? Rehber öğretmen istemesi halinde, sınav görevi alabiliyor mu?

MEB Rehberlik ve Psikolojik Danışma Yönetmeliği Madde 22'ye göre,

“Rehber öğretmen/psikolojik danışman merkezî sınavlarda görev alabilir ve istemesi hâlinde belleticilik görevi yapabilir. Ancak rehber öğretmen/psikolojik danışmanlara nöbet görevi verilemez.”

Rehber öğretmene nöbet görevi verilebilir mi?
MEB'in "Diğer görevler" başlıklı 22. maddesinde; "(1) Rehber öğretmen/psikolojik danışman merkezi sınavlarda görev alabilir ve istemesi halinde belleticilik görevi yapabilmektedir.  

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol