EKYS Evrakları Nasıl Hazırlanır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

MEB eğitim kurumlarına yönetici seçme sınavı (EKYS) evrakları, nereye ve kim tarafından teslim edilir? EKYS belgelerini, okul müdürü mü, yoksa öğretmen mi hazırlar? EKYS ek 1 evrakları kim tarafından nasıl hazırlanıyor?  EKYS başvuruları ek1 nasıl hazırlanır? Belgeler okula onaylatıp ilçeye mi verilecek, yoksa okula ayrı ilçeye ayrı dosya mı hazırlanmalıdır?

2 Nüsha dosya hazırlayıp bizzat kendiniz, elden ilçeye vereceksiniz . 4- 8 Ağustos arası MEBBİS'ten başvuru yapıp başvuru çıktısı ile birlikte . Dosyanın biri ilçede kalıyor birisi ile gidiyor. İl dosya üzerinden evrakları inceliyor. Kabul ettiğine puan veriyor. Kabul etmediğine vermiyor ve Ek1 puanınız oluşuyor . 


Müdür mu yoksa yardımcı mı olmak istediğinizi seçersiniz . Daha önce hazırladığınız Ek1 MEBBİS'te de açılır. Orada da gerekli bilgileri girersiniz . Mülakat başvurusu yapıp başvuru çıktısı ile ve Ek1 dosyaları ile ilçe milli eğitime gidip dosyaları teslim edersiniz .

Sınavın 50 si
Mülakatın 20 si

Ek1 puanının 30 u alınıp tercih yapacağınız puan ortaya çıkıyor

4 Ağustos'a kadar her hangi bir işlem bulunmamaktadır. O tarihe kadar 2 nüsha Ek1 dosyanız hazır bulunmalıdır . 4 Ağustos ta MEBBİS' te sistem açılır. 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak