Veliler bu dönem daha dikkatli olmalıdır.

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Veliler bu dönem daha dikkatli olmalıdır.

Anasınıfı ve birinci sınıfları okullara gitmesinin doğru olduğunu kaydeden Eraslan, velilerin okullarda pandemi konusunda alınan tedbirlerin yeterli olup olmadığına dikkat etmesi gerektiğinin altını çizdi. Eraslan: “Okul öncesi birinci sınıf yaş gurubu çocuklar bu dönem okuma- yazma ve sosyalleşmek isterler, çok yoğun duygusal dönemleridir.  Velilere tavsiyem şudur ki;  yazma döneminde velilere çok görev düşüyor. Ancak okuma kısmını öğretmenlerle beraber hareket edin.Okumayı öğretmen ile yapılması gerekmektedir.” dedi.

İllere göre okulların açılıp açılmaması konusunu da değerlendiren Erasalan, bu süreçte köylerde vakaların merkez illere göre daha az görülmesinden dolayı eğitim öğretime köy okullarının da başlayabileceğini belirtti.

Ataması yapılmayan öğretmenlerin bu süreçte "eğitim koçu" olarak eğitim sürecinde yer alması gerektiğini kaydeden Eraslan, “Ataması yapılmayan öğretmenler ile uzaktan eğitim sürecindeki öğrencilerimiz ile bir araya getirilebilir. Bunun ismine de 'eğitim koçu' denilir. Öğrenci  uzaktan eğitimde anlamadığı ve çalışmak istediği konuyu sisteme bildirir, sistem de o öğrenciye  atama bekleyen öğretmenlerden ders aldırabilir” diye konuştu

Üniversitelerin de uzaktan eğitim ile alakalı olarak alt yapısının olmadığını belirten Eraslan, uzaktan eğitimde öğrencilere fotokopi vermenin doğru olmadığını belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak