NEDEN SENDİKALI OLMALIYIZ?

-Yasal haklarımızı öğrenmek, korumak ve geliştirmek için,
-Eşit işe eşit ücret almak için,
-İş garantimiz için,
-Örgütlü olduğumuzda daha güçlü olacağımız için,
-Hükümet ile toplu sözleşme masasına oturup daha fazla kazanım elde etmek için,
-Yerelde ve genelde sesinizi daha güçlü duyurabilmek için,
-Karşılaşılan sorunlara, baskılara, haksızlıklara hak kayıplarına karşı güçlü olmak için,
-Yanlış yapılan uygulamalara karşı tek başımıza eleştirmek yerine sendika çatısı altında çözüm önerilerimizi muhataplarına ulaştırmak için,
-Eleştirmek için değil çözüm üretmek için,
-Etkisiz değil, etkili olabilmek için,
-Sorunlarımızı en iyi bilen biziz, sorunlarımıza çözüm ortağı olabilmek için sendikalı olmalıyız…

AES NASIL VE NE ZAMAN KURULDU?

Anadolu Eğitim Sendikası(AES);fikri hür vicdanı hür, siyaseten bağımsız eğitim çalışanları tarafından 2005 yılında kuruldu. Kurucu üyeleri gibi temsilcileri de kendilerini ‘sendikacı’ kimliğinden önce ‘eğitimci’ olarak görmektedir. AES bir sendikadan ayrılıp kurulmamıştır, toprağa düşmüş yeni bir fidandır.

BİR ÇOK SENDİKA VARKEN AES NEDEN KURULDU?

AES kronolojik olarak, parti yakınlığı ile anılan üç büyük sendikadan sonra siyasi bağımsızlık ilkesi ile kurulmuş ilk sendikadır.

NEDEN TEK SENDİKADA BİRLEŞMİYORSUNUZ?

Tek partili demokrasi olmayacağı gibi aynı iş kolunda tek sendika da olmaz, olmamalı. İlkeler ve yöntem üzerinde uzlaşan sendikaların asgari uzlaşıda platformalar kurması en doğrusudur. AES diğer eğitim sendikalarını ortak eylemlilikle toplayabilmiş, uzlaşı ve ortak akla inanan bir yapıdadır.
AES HANGİ PARTİYE YAKIN?
İktidar veya muhalif, bir siyasi partinin güdümünde sendikacılığı reddeden AES, siyaseten bağımsızdır. Eğitim politikalarına dair tespit, görüş ve önerilerimizi tüm politik taraflara ulaştırır, eşit mesafede iletişim kurarız.

NEDEN ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI?

Sendikaya arkadaş hatırı, idari baskı, siyasi yönelimle üye olmak güvence değil risk getirir. AES, süregelen veya değişebilecek siyasetin riskini almaz, üyelerine yüklemez 
çünkü TAM BAĞIMSIZDIR.
AES, şekilsiz ve ilkesiz değildir; temsil ettiği eğitim çalışanlarının olması gibi; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin üniter yapısını, Anayasanın 2.Maddesinde belirtilen Cumhuriyetin temel niteliklerini korumayı, toplumun milli ve manevi değerlerine bağlı ve saygılı olmayı temel ilke sayar.

banner47
Anahtar Kelimeler:
NEDEN SENDİKALI OLMALIYIZ?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14