Kariyer Basamakları Sınavının İptali İçin CİMER Etkinliği Düzenleniyor

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Kariyer Basamakları Sınavına yönelik görüş ve eleştirilerimizi CİMER üzerinden ilgililere ulaştırmak için 18-24 Ekim 2022 tarihleri arasında bir hafta sürecek CİMER dilekçe etkinliği düzenliyoruz. Tüm eğitim çalışanlarını ve kamu eğitim sendikalarını ÖMK ve Kariyer Basamakları Sınavına karşı ortak duruş sergilemeye davet ediyoruz.
Özlük haklarımızın güvencesi olan, liyakat ilkesinin gözetildiği, mesleğimize hakkını veren bir meslek yasasının gerekliliğinin farkındayız. Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun tüm paydaşların ortak sesi olamaması, taleplerimize yanıt vermemiş olmasına karşı sessiz kalamayız.
18 Ekim 2022-24 Ekim 2022 tarihleri arasında bir hafta süresince Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Kariyer Basamakları Sınavı ile ilgili eleştiri ve görüşlerimizi CİMER'e yazıyoruz. Ne kadar çok dilekçe ile katılım olursa konuya o denli dikkat çekileceği gerçeğini göz ardı etmeyelim. Resmi verilere göre 2021-2022 eğitim öğretim yılında 1 milyon 171 bin 891 öğretmenin görev yaptığını biliyoruz. Hedefimiz en az 100 bin dilekçenin yetkililere ulaştırılmasıdır.
Not: CİMER başvurusu yasal hakkımızdır. Düzenlenen etkinliğe katılım gösterirken 4 Haziran 2022 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 31856 sayılı Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi Yönetmeliği'ne uygun şekilde hazırlanmış olan dilekçe örneğini farklılaştırarak göndermeniz, yasal sınırlar içinde bu hakkı kullanırken mümkün olduğunca farklı dilekçelerin daha çok dikkate alınması adına önem taşımaktadır.
EĞİTİM GÜCÜ SEN YÖNETİM KURULU

Örnek Dilekçe13,32 Kb / .docx

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol