Seminere İl Dışında Katılacak Öğretmenlere Yeni Görev

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öğretmen seminerlerine görev yaptığı ilin dışında katılım sağlayacak olan öğretmenler için dikkat çeken bir gelişme yaşandı. O öğretmenlere kritik bir görev verildi. İşte detaylar…

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görevine devam etmekte olan öğretmenler, okulların kapanmasının ardından katılacakları seminer üzerine yoğunlaştılar. Bayram tatilinin hemen ardından gerçekleşmesi beklenen seminerlere katılım durumları değişiklik gösteriyor. Öğretmenler önceki tarihlerde seminer dönemi bulunacaklar il için tercih yapmışlardı.

Bakanlıktan kritik görev!
Mevcut durumda kurumlarında görev yapmaya devam ederken, başka bir kurumda yani görev yaptığı ilin dışında farklı bir ilde seminer alacak olan öğretmenlerle ilgili olarak bakanlık önemli ve kritik bir görev verdi. İşte o görev şu şekilde açıklandı;


Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarına görevine devam etmekte olan öğretmenlerin mesleki seminer çalışmaları için yapacakları iş ve işlemler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlendi.

24 Haziran’da katılım sağlanacak!
Bu yıl, pek çok sayıda görevin ve çok farklı uygulamanın bulunduğu Haziran ayı mesleki çalışmalar sebebiyle görev yaptığı ilin sınırları dışında başka bir ilde mesleki çalışmalarını yapacak olan personel için Milli Eğitim Bakanlığı bir görev yayınladı.

Bu kapsamda; 24 Haziran tarihinde tüm öğretmenler sene sonu öğretmenler kurulu toplantısına katılım sağlayacak. İl dışında bulunan öğretmenler ise ilgili toplantıya çevrimiçi olarak katılacaklardır. Yani okullar söz konusu sene son öğretmenler kurulunu çevrimiçi toplantı programları ile yayınlayacaklardır. Konuyla ilgili okullardan ekran görüntüleri isteneceği il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından belirtildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak