Yemek Yedikten Sonra Bulantı ve Yanma Neden Olur?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yemek yedikten sonra, mide bulantısı ve mide yanması neden kaynaklanır? Mide yanması ve bulantısının sebepleri nelerdir? Mide ağrısı ve bulantısının çözümü nelerdir? Mide rahatsızlığına neler iyi gelir? Mide bulantısı ve yanmasına çözüm yolu nedir? 

Mide sorunları sıkça karşılaştığımız rahatsızlıkların başında gelmektedir. Özellikle yemek yedikten sonra yanma ve bulantı yaşayanların sayısı oldukça fazladır. Peki mide ile ilgili bu sıkıntılar neden yaşanmaktadır? Birisi geçici hazımsızlık nedeniyle mide ekşimesi ve mide bulantısı çektiğinde, genellikle endişelenecek bir şey yoktur. Bu semptomlar genellikle çok baharatlı yiyecekler yemekten veya çok fazla alkol içmekten kaynaklanır . Bu durumda, semptomlar tedavi olmaksızın zamanla kaybolma eğilimindedir.
Ancak, bazı durumlarda bu durum ciddi rahatsızlıklarında belirtisi olabilmektedir.

Midede yanma hissi hangi hastalıkların belirtisi olabilir?

Reflü gastrit peptik ülser ileri yaş kalp hastalığı şeker hastalığı dispepsi gibi hastalıklar mide yanması görülmesine neden olabilir.
Eğer sürekli midenizle ilgili sorunlar yaşıyorsanız, hiç vakit kaybetmeden hemen bir doktora başvurmanız gerekmektedir.

Mide yanması ve mide bulantım olursa ne yemeliyim?
Su, süt, karbonatlı su veya papaya suyu yudumlayarak veya 1/2 yemek kaşığı yoğurt, krema veya vanilyalı dondurma yiyerek midenizi rahatlatın . Bol miktarda sıvı, özellikle su için: günde en az sekiz ila 10 bardak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al