Omuzlarımı Genişletmek İçin Ne Yapabilirim?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Geniş omuzlar tercih edilir çünkü üst gövdenin görünümünü genişleterek çerçevenizin daha orantılı görünmesini sağlayabilirler. Üst gövdede, üstte daha geniş ve belde daha dar olan ters üçgen bir şekil oluştururlar. Geniş omuzlar yuvarlaktan daha karedir ve bazen kemikli bir çıkıntıya sahiptir. Genellikle atletizmle ilişkilendirilirler.

Geniş omuzlar genellikle güçlüdür, bu da ağır nesneleri kaldırmak veya spor yapmak gibi günlük işlerde size yardımcı olabilir. Ayrıca egzersiz sırasında kendinizi yaralama olasılığınız da azalır.

İyi gelişmiş omuzlara sahip olmak, çok fazla üst vücut kas kütlesine sahip olacağınız için güç ve sağlığı gösterebilir. Omuz gücünü, güçlü bir sırt ve kollar ve ayrıca ince bir bel ile desteklemeniz önerilir.

Dik durmak, omuzlarınızın görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilir. Göğsünüzü açmak ve omuzlarınızı omurganızdan aşağı çekmek duruşunuzu iyileştirmeye yardımcı olabilir . Bu, kendinizi daha güvende hissetmenizi ve daha güvenli görünmenizi sağlayabilir ve ruh halinizi iyileştirebilir.

Daha geniş omuzlar için egzersizler
Yanınızda dambıl ile bir bankın kenarına oturun.
Öne eğilin ve gövdenizi uyluklarınıza yaslayın.
Sırtınızı düz tutun.
Dirsekleriniz omuz hizasında olana kadar ağırlıkları yavaşça yukarı ve yana doğru kaldırın.
Bunu yaparken dirseklerinizi hafifçe bükün ve ellerinizi öne doğru eğin.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı