Boğazdaki Nodüller İçin Hangi Bölüme Gidilir?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Boğazda oluşan nodüller için hangi bölümden randevu alınır? Nodüllere hangi bölüm bakıyor? Boğazdaki nodüller neyin habercisidir?

Nodüller nerede bulunur?
Nodül, anormal doku büyümesidir. Nodüller derinin hemen altında gelişebilir . Ayrıca daha derin cilt dokularında veya iç organlarda gelişebilirler. Dermatologlar, nodülleri, cildin altındaki en az 1 santimetre büyüklüğündeki herhangi bir yumruyu tanımlamak için genel bir terim olarak kullanırlar.

Boğazda oluşan nodüller (Tiroid) için iç hastalıkları bölümüne başvurmanız gerekmektedir. Tiroid  tedavisinde uzmanlaşmış bir endokrinolog veya cerrah görmeniz gerekebilir.

Farklı türleri olsa da en sık görülen durumlar tiroid nodülleri, tiroidit, hipotiroidizm ve hipertiroidizmdir. Tüm bunlar , uzun vadeli risklerini azaltmak için KBB uzmanlarından tedavi gerektirir .

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı