Dilimizin Zenginlikleri Projesi Okul Faaliyet Raporu

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

DİLİMİZİN ZENGİLİKLERİ PROJESİ OKUL FAALİYET RAPORU

Okul Adı:.
İli-İlçesi  : .
Faaliyet No:1
Faaliyet Adı: Etkileşimli/Paylaşımlı Kitap Okuma
Faaliyet Yılı/Ayı: ..........................
Faaliyetin Amaçları: Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında ...................... ayında yapılan çalışmalarda öğrencilerin dilin zenginliklerini tanımaları ve kültür taşıyıcısı olan değerlerimizi benimsemeleri amaçlandı. Yapılan çalışmalarda öğrencilerin ilgisini çekecek ve onlara öğrenme fırsatı sunacak etkinliklere yer verildi. Yapılan çalışmalardan elde edilen sonuçlar, öğrencilerin projenin amaçlarını benimsediklerini ve projeden yararlandıklarını gösterdi.


Faaliyette Yapılan Etkinlik Adımları:

1.    Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında  öncelikli olarak ..................... günü okul yürütme komisyonu kuruldu. 
             Komisyon üyeleri olarak ;....................................................................seçildi.

2.    Dilimizin Zenginlikleri Projesi ile ilgili aileleri bilgilendirmek amacıyla......................... ..............günü  her birine haber mektupları gönderildi.
3.    Dilimizin Zenginlikleri Projesi hakkında görüşülmek üzere .............................. Günü saat ..................’da toplantı yapılarak proje hakkında bilgilendirme yapıldı.
4.    Dilimizin Zenginlikleri Projesi Kapsamında ............................ günü bütün sınıflarda kazanım ve kademelere uygun olarak Büyüteç kitabı okunup,hazırlanan görsel kartlar incelenerek eşleştirme oyunu oynatıldı.
5.    Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında çocukların dil becerilerini geliştirmeye yönelik evde aile ile kitap okuma etkinliği planlandı.
                  (Etkinliklere dair fotoğraflar EK’1  de sunulmuştur.).

Faaliyetin Sonuçları: Okunan kitap doğrulusunda kazandırılması hedeflenen yeni kelimelere ulaşıldı.Eşleştirme,keşfetme,araştırma ve gözlem becerilerine katkı sağlandı.

Bu Ayki Yarışmada Okul Birincisi Seçilen Öğrencinin Adı-Soyadı:
3 Yaş 
4 Yaş 
5 Yaş 
5 Yaş 

Faaliyet Görselleri
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al