e-Okuldaki 500 Karakter Sınırlamasına Uygun 2.Dönem Gelişim Raporu Örneği

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

e-Okuldaki 500 Karakter Sınırlamasına Uygun 2.Dönem Gelişim Raporu Örneği. Okul öncesi öğrencilerinin, 2. dönem gelişim rapor örneği. 2. Dönem için, e-Okula uyumlu gelişim raporu örneği. Gelişim gözlem rapor örneği, e-okul uyumlu.

E-Okuldaki 500 karakter sınırlamasına göre yazılmıştır.
Örnek

PSİKOMOTOR ALAN
Yürüme,koşma,yuvarlanma,sekme,sıçrama,atlama,yakal ama bedensel koordinasyon gerektiren hareketleri rahatlıkla yapabilmektedir.El-göz koordinasyonu gerektiren küçük nesneleri toplamada,nesneleri kaptan kaba boşaltmada,nesneleri takmakta,çıkartmakta;ayrıca nesneleri ipe dizmektedir.Değişik malzemeleri kullanarak şekil çizmekte;malzemeleri istenilen nitelikte kesmekte,yapıştırmaktadır.Büyük kaslarını kullanarak farklı ağırlıktaki nesneleri itmekte,çekmekte,kaldırmakta,döndürmektedir.

SOSYAL-DUYGUSAL ALAN
Kendinin belli başlı fiziksel-duyuşsal özelliklerini söyleyebilmektedir.Duygularını rahatça söylemekte,duygularının nedenlerini,sonuçlarını açıklamaktadır.Duygularını müzik,dans, drama yollarla ifade etmektedir.Kendiliğinden bir işe başlamakta,başladığı işi bitirme çabası göstermektedir.Gerektiğinde lideri izler,liderliği üstlenir.Atatürk ile ilgili etkinliklere katılır.Atatürk ile ilgili etkinliklerde aldığı sorumlulukları yerine getirmektedir.


DİL ALANI
Sesin kaynağını göstermekte, sesin geldiği yönünü söylemektedir. Ayrıca verilen sese benzer sesler çıkarır. Konuşurken nefesini doğru kullanmakta kelimeleri zorlanmadan çıkarmaktadır. Düşüncelerini hayallerini söyler, yaratıcı yollarla açıklar. Bir konu hakkında dinlediklerini başkalarına anlatır, dinlediklerine ilişkin sorular sorar, cevap verir. Dinledikleri arasında yeni sözcükleri fark ederek yeni olan sözcüğün anlamını sorar, anlamına uygun olarak kullanır.

BİLİŞSEL ALAN
Ele aldığı olay yada varlıkların özelliklerini açıklar, karşılaştırır. Dikkat edilmesi gereken nesneyi/durumu/olayı fark etmekte, dikkatini yoğunlaştırmakta açıklamaktadır. Varlıkları renklerine, şekillerine, büyüklüklerine, miktarlarına ,dokunsal özelliklerine, kullanım şekillerine, sayılarına göre gruplandırır, eşleştirir. Daireye, kareye, üçgene ve dikdörtgene benzeyen nesneleri gösterebilmektedir.10 içindeki rakamları okumakla birlikte modele bakarak onları yazabilmektedir.

ÖZBAKIM BECERİLERİ
Temizlikle ile ilgili malzemeleri doğru bir şekilde kullanmaktadır. El, yüz ve vücudun diğer kısımlarını uygun biçimde yıkamaktadır. Tuvaletini yardımsız yapabilmektedir. Beslenme için gerekli araç-gereçleri temizlik kurallarına uygun kullanmakla beraber içinde bulunduğu çevreyi temiz tutmaktadır. Duruma ve hava koşullarına uygun giyeceği seçmekte, giysilerini yardımsız çıkarmakta ve giymektedir. Tehlikeli bir durum olduğunda o tehlikeyi söylemekte ve ondan uzak durmaktadır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al