Anasınıfı Öğretmeni Destek Eğitim Odasında Görev Alabilir mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bilindiği üzere, Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği’nin ilgili hükümleri gereği kaynaştırma/bütünleştirme uygulamaları yoluyla eğitimlerini sürdüren özel eğitim ihtiyacı
olan öğrencilerin, sunulan eğitim hizmetlerinden en üst düzeyde yararlanmaları amacıyla özel araç-gereçler ile eğitim materyalleri sağlanarak oluşturulmuş destek eğitim odaları, il/ilçe
özel eğitim hizmetleri kurulunun önerisi doğrultusunda il/ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından açılmaktadır İlgi (b) Yönetmelik 28 inci madde 2 inci fıkra g bendinde “Destek
eğitim odası açılan okullarda öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarına göre görme, işitme, zihinsel engelliler sınıf öğretmenleri öncelikli olmak üzere, gezerek özel eğitim görevi yapan öğretmen, sınıf öğretmeni ve alan öğretmenleri görevlendirilir. Destek eğitim odasına öncelikle okulun öğretmenlerinden olmak üzere RAM’da görevli öğretmenler ya da diğer
okul ve kurumlardaki öğretmenler görevlendirilir.” ibaresiyle destek eğitim odalarında hangi öğretmenlerin görev alabileceği belirtilmiştir.
İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünden gelen ilgi (c) yazıda rutin müfredat kapsamında ders bütünlüğü içerisinde haftada 30 saat ders okutmak durumunda olan okul öncesi alan öğretmenlerinin, bunun dışında destek eğitim odasında ayrıca ek ders ücreti karşılığında ders okutmalarının mümkün olmadığı değerlendirilmektedir.
 Bu kapsamda destek eğitim odasında verilen eğitim hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi adına yapılacak iş ve işlemlerin ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda itina ile yürütülmesi hususunda;
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol