Aday Öğretmenler Ek Ders Alacak mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öğretmenlik meslek kanunu taslağı dün itibariyle yayınlandı. Öğretmenlik meslek kanunu taslağının resmi gazetede de yayınlanmasının ardından, meslek kanunu resmiyet kazandı.
Öğretmenlik meslek kanununda özellikle eğitimcilerin ve sendikaların tepkilerini çeken maddeler yer almakta.
"Aday Öğretmen ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği" taslağında tepki çeken maddelerden biride, aday öğretmenleri yakından ilgilendiren konular oldu.
Yayınlanan yönetmelik taslağına göre,  "ataması yapılan sözleşmeli aday öğretmenler göreve başladıktan sonra 3 ay boyunca bağımsız olarak derse giremeyecek, nöbet tutamayacak. Bu öğretmenlerin yetiştirilme süreci en az 1 yıl, en fazla 2 yıl sürecek."
Yeni atanan öğretmenler 3 aylık bir eğitimden geçecek ve bu süre zarfında, nöbet görevi verilmeyecek, DYK, İYEP, Destek Eğitim Odası gibi kurs programlarını alamayacak. İlk atanan sözleşmeli öğretmenler 3 ay boyunca derslere girse de, hiç bir şekilde ek ders alamayacak.
Adaylık sürecinde aylıktan kesme veya kademe ilerlemesinin durdurulması cezası alan aday öğretmenler ile adaylık eğitimine mazeretsiz katılmayanların ilişiği kesilerek görevine son verilecek.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Anahtar Kelimeler:
Aday Öğretmenler Ek Ders Alacaklar Mı?Aday Öğretmenler Ek Ders Alacaklar MıAday öğretmenAday öğretmenlikAday öğretmenlerin Eğitimi Ne Kadar SürecekAday öğretmenlere Ek Ders VerilecekmiAday öğretmenler Nöbet TutacakmıAday öğretmen Nöbet TutabilirmiSözleşmeli öğretmenler Nöbet TutabilirmiSözleşmeli öğretmenler Ek Ders AlabilirmiSözleşmeli öğretmenler Kurs AçabilirmiAday öğretmen YönetmeliğiAday öğretmen Semineri Ek Ders ücreti Alır Mı?Aday öğretmen Semineri Ek Ders ücreti Alır Mı1 Ders ücreti Ne Kadar?1 Ders ücreti Ne Kadar2022 Ek Ders Katsayısı Ne Kadar?2023 Ek Ders Katsayısı Ne Kadar?2023 Ek Ders Katsayısı Ne Kadar1 Saat Ek Ders ücreti Ne Kadar?1 Saat Ek Ders ücreti Ne KadarAday öğretmenlere Seminer VerilecekmiAday öğretmenler Kurs AçabilirmiAday öğretmen Işten KovulabilirmiÖğretmen Ek Ders ücretleri Ne Kadar2022 Yılına Ait Sınıf Ve Branş Öğretmeni Ek Ders Net ÜcretiSınıf Ve Branş Öğretmeni Ek Ders Net ÜcretiBranş Öğretmeni Ek Ders Net ÜcretiÖğretmenlere Tatil Günlerinde Ek Ders Ödenir MiOcak 2022 Ek Ders ücretleri Yattı MıÖĞRETMENLER ARA TATİLDE İDARİ İZİNLİ SAYILACAKMIAra Tatilde Ek Ders ödenirmiTemmuz Ek Ders ücretiÜCRETLİ öğretmen Ek Ders ücreti 2022Ücretli öğretmen Ek Ders ücreti 20232022 Temmuz Ek Ders ücreti2023 Temmuz Ek Ders ücretiSÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN EK DERS ÜCRETİ NE KADARYaz Tatilinde Ek Ders Yatar MiSözleşmeli Öğretmen Ek Ders ÜcretiEk Ders ücreti Ne KadarEk DersAday öğretmen Eğitim KonularıAday öğretmenler Derslere GirecekmiAday Öğretmenler Ek Ders Alacak Mı?Aday Öğretmenler Ek Ders Alacak Mı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol