Ara Tatilde ÖBA'da Hangi Videolar İzlenecek?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

14-18 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ara tatilde, öğretmenler ÖBA üzerinden yayınlanacak olan eğitimlere tabi tutulacak.
ÖBA'da yapılacak olan eğitim videolarından en az bir tanesini almak yeterli olacak. 
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer daha önce yaptığı açıklamalarda, ara tatilde öğretmenlerin seminerlerinin uzaktan online olacağını daha önce açıklamıştı.
Bakan Özer ara ttail seminerlerine ilişkin şu açıklamalarda bulunmuştu.
 

ÖBA’da bugüne kadar yayınladıkları tüm içerikleri yeniden öğretmenlerin erişimine açtıklarına dikkat çeken Özer “ Öğretmenlerimiz, Millî Eğitim Bakanlığı yayınlarından çıkan kitaplardan oluşan özel bir seçkiden hazırlanan e-kütüphaneye de yine ÖBA üzerinden ulaşabilecek. Bu dönemde yeni eğitim konuları yanı sıra ÖBA'da geçmişten günümüze yayınlanmış 77 eğitim başlığı yer alacak.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, açıklamasının devamında öğretmenlerin daha önce almadıkları herhangi bir eğitimi ÖBA üzerinden alabileceklerinin altını çizerek Öğretmen Bilişim Ağı’nın kişisel ve mesleki gelişim için bir platform haline gelmesini hedeflediklerini söyledi. Bakan Özer “ Millî Eğitim Bakanlığı yayınlarında yer alan kitaplara ÖBA üzerinden erişim imkânı sağlandı. Bu çerçevede ilk aşamada 55 kitap sanal ortamda öğretmenlerimizin erişimine açıldı." dedi.

ARA TATİL NE ZAMAN BİTECEK?
Yaklaşık 1,2 milyon öğretmen ve 19 milyon öğrenci 14-18 Kasım tarihleri arasında tatil yapacak. Ara tatilin bitişi 21 Kasım olacak. 21 Kasım Pazartesi günü ders zili yeniden çalacak ve okullar kaldığı yerden devam edecek.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol