Özür Grubu Tercihlerinde Atama Nasıl Yapılıyor?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Özür Grubu Tercihlerinde Atama Nasıl Yapılıyor, Muhtemel Boşalacaklar Nasıl Etkiliyor?, Özür Grubu yer değiştirme tercihlerinde atamalar nasıl yapılıyor? Öğretmenlerin, özür grubu atama tercihlerinde, atamalar nasıl etkilenmektedir?

Öğretenlerin özür grubu atama tercihlerine ilişkin detaylar haberimizde

Atama süreci, adayları puan sıralamasına göre oluşturur ve en yüksek puanlı adaydan başlar. Tercihlere atanabilenler seçtikleri okula atanırken, atanamayanlar bir 'havuz'a eklenir. Havuzdaki adaylar, boş kalan okul yerlerini bilgisayar kurası ile doldurur. Eğer boş yer kalmazsa, ataması yapılmayan kişiler ya atama olmayı bekler ya da İl /ilçe Emrine gönderilir.

Muhtemel boşluklar, atama talep eden personelin durumuna bağlı olarak ortaya çıkar. Eğer bir personel atama isterse, o okulda bir boşluk oluşur. Ancak, talepte bulunmayan bir personelin okulunda zaten bir norm boşluğu bulunuyorsa, o okula bir atama olabilir. Başka bir durumda, eğer birden çok kişi aynı okula atanmayı talep ediyorsa ancak norm boşluğu sadece birisi için varsa, sadece bir kişi o okula atanabilir.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

Dolar Yorum