Yasak Olmasına Rağmen Tatil Ödevi Verdik!

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!


 2022-2023 Öğretim yılının 1. Yarıyılını tamamladık. Grip salgınına hastalıklara devamsızlıklara kuraklığa sayabileceğimiz bir sürü olumsuzluğa rağmen mutlu, oldukça başarılı ve verimli bir dönemi yüz akıyla bitirdik. Tatil süresince aşağıda belirttiğim 12 maddeden oluşan öneriler çocuğumuzun verimli bir tatil geçirebilmesi için büyük önem taşımaktadır;
1-Şahane bir yarıyıl geçirdik. Çalıştık, çabaladık ve dinlenmeyi hak ettik. O yüzden bolca dinlenin.
2-Tatil süresince en az bir kere ailece sinema ya da tiyatroya gidiniz.
3-Kar yağışı olması halinde mutlaka hepinizden birer tane kardan adam bekliyorum. KARDAN ADAMLARLA MODA'yı etiketleyiniz..
Unutmayın kardan ADAM olur ancak  herkesten adam olmaz.
4-Tatiliniz süresince EKRAN'larınızla değil AKRAN'larınızla vakit geçirin. Birbirinizi mutlaka arayın ve birlikte oynamaya özen gösterin.
5- Vatanını bilmeyen vatanını sevemez. Ülkesini gezmeyen de ülkesini bilemez. Bu yüzden seyahate çıkın ve mümkünse ailece gidiniz.
6-Tatilde il dışına çıkarsanız gittiğiniz, gezdiğiniz yerlerin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini mutlaka fotoğraflayın, MODA'yı etiketleyin ve 2.yarıyılda sınıfa anlatmak için hazırlık yapınız.
7-Ailenizle birlikte olduğunuz saatlerde zamanı birlikte geçirin. Aranıza TV,tablet,cep telefonu, bilgisayar oyunu gibi yabancıların girmesine izin vermeyiniz.
8-Yaşadığımız zor kış şartlarında dünyamızı paylaştığımız diğer dostlarımızı da unutmayalım. Daha önce birlikte yaptığımız gibi PET ŞİŞELERDEN KUŞ YEMLİKLERİ yapıp içine artan pilav,ekmek kırıntısı gibi yiyecekler koyup balkonumuza asalım.
9-Vücudumuzun beslenmesi için annemizin yemeklerini, ruhumuzun beslenmesi için kitap okumayı asla ihmal etmeyelim.
10-Büyük anneniz,büyük babanız,dedeniz, babaanneniz, anneanneniz hayattaysa mutlaka ziyaret edin. Ellerini öpün.Benim de selamlarımı iletin,uzun ömürler dilerim.
11-Deli gibi eğlenin,gülün,koşun,oynayın.
12-UNUTMAYIN MODA'yı anlamlı kılan sizin varlığınızdır.
Allah yokluğunuzu göstermesin evlatlarım...
 HEPİNİZE İYİ TATİLLER…

Alıntı: Sancar Sancar   

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak