İlkokullarda Ödev Süresi Ne Kadar Olmalıdır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başlangıç ​​düzeyindeki ödevler kısa olmalı, çocuğunuzun yetenek düzeyine uygun olmalı ve sık, gönüllü ve yüksek ilgi gerektiren etkinlikleri içermelidir.
öğrenciler, ödevleri doğru bir şekilde tamamlamalarına yardımcı olmak için yüksek düzeyde geri bildirime ve/veya denetime ihtiyaç duyarlar. Ödevlerin doğru şekilde tamamlanması çocuğunuzun yeteneğinden, görevin zorluğundan ve çocuğunuzun aldığı geri bildirim miktarından etkilenir. Çocuğunuzun öğretmenleri bu yaşta ödev verirken yetenek, görevin zorluğu ve geri bildirim arasında bir denge kurmakta zorlanabilirler. Ne yazık ki, basit yol gösterici ilkeler yoktur.
 

İlkokullarda Ödev Süresi Ne Kadar Olmalıdır?
 

İlkokul öğrencileri için sınıf başına 10 dakikadır
 

1. Sınıf 10 dakika
2. Sınıf 20 dakika
3. Sınıf 30 dakika

4. Sınıf 40 dakika olarak uygulandığında, ilkokul öğrencileri gibi küçük yaştaki çocuklar sıkılmadan, ev ödevlerini tamamlayabilirler.
Ödev her zaman gereklidir. Özellikle ilkokul gibi, öğrenmeye yeni başlayan çocukların ev ödevleriyle, okulda öğrendikleri bilgileri daha iyi pekiştirmeleri sağlanmaktadır. 
 

Ortaokul ve lisede önerilen süre nedir?
 

Ortaokul ve lise sınıflarındaki öğrenciler için, okul çalışmaları hakkında pratik yapmak ve düşünmekle geçirilen zamanın genel faydaları daha fazladır. Bu faydalar, ilkokul öğrencileri için olduğu kadar acil denetime veya geri bildirime bağlı görünmüyor. Yedinci sınıftan dokuzuncu sınıfa kadar öğrencilerin haftada üç ila beş set ödev almasını ve set başına kırk beş ila yetmiş beş dakika sürmesini öneriyoruz. Lisede öğrencilere haftada dört ila beş takım ödev verilecek ve bunların tamamlanması set başına yetmiş beş ila 150 dakika sürecektir.
Çocuklar okulda ilerledikçe ödevlerin ve ödevlere ayrılan zamanın önemi artar. İleri yaş düzeylerinde ödevlerin önemi nedeniyle, daha fazla ödev verilmesi şaşırtıcı değildir. Ayrıca üniversite hazırlık sınıflarında mutlaka ödev verilirken, özel eğitim ve mesleki eğitim sınıflarında en az dörtte üç oranında ödev verilir. Dolayısıyla her yaşta ödev, çocuklardan akademik beklentilerimizin göstergesi olabilir.
Verilen ev ödevlerinin miktarı ne olursa olsun, okulda başarısız olan ya da zorlanan birçok öğrenci ödevlerine daha çok zaman harcamak yerine daha az zaman harcar. Ödevlerini tamamlamak için daha az zaman harcayan öğrencilerin sonunda ödevlerini tamamlayanlar kadar başarılı olamamaları şaşırtıcı değildir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al