Proje Ödevi Listesi

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

 1.En sevdiğiniz arkadaşınıza doğum gününde vermek üzere bir oyuncak tasarlayın.Tasarladığınız oyuncağı çizerek gösterin.Arkadaşınıza oyuncağı nasıl kullanacağını anlatın.Oyuncağı ile oynarken nelere dikkat etmesi gerektiğini açıklayınız.Tasarladığınız oyuncağın özelliklerini yazınız.

TÜRKÇE

2.Türkiye’nin en merak ettiğiniz ili ile ilgili kapsamlı bir araştırma yapınız.Tarihi,turistik yerleri,doğal güzellikleri,geçim kaynakları,eğitim düzeyi,nüfusu vb. Her türlü resim,fotoğraf,

yazı,şiirle zenginleştirerek sunumu aktarın.

TÜRKÇE

3.Atatürk’ün okul hayatını anlatan bir araştırma yapın.Drama yoluyla araştırmanızı arkadaşlarınıza sunun.Ulaştığınız bilgileri yazılı olarak sınıf panosunda sergileyin.

HAYAT BİLGİSİ

4.Türkiye’de son  10 yılda olan büyük depremleri anlatan bir araştırma yapınız.Nerelerde olmuştur?Kaç insanımız olmuştur?Maddi hasar ne kadar olmuştur?Depremlerle ilgili resimlerbulun.Depremden korunma yollarıyla ilgili arkadaşlarınıza açıklamalar sunun.

HAYAT BİLGİSİ

5.Kirli ve Temiz çevre başlıklı iki ayrı resim oluşturun.Çalışmalarınızda dilediğiniz boya türünü kullanabilirsiniz.Resminizi hangi duygularla oluşturduğunuzu arkadaşlarınıza açıklayın.

GÖRSEL SANATLAR

6.Geometrik şekilleri tanıtıcı bir afiş hazırla.Arkadaşlarına sun ve sınıfta sergile.

MATMEMATİK

7.Çarpma konusunu öğrencilerine öğretmek amacıyla çeşitli etkinlikler hazırla.Öğretmen edasıyla arkadaşlarına anlat.MATEMATİK

8.Beden Eğitimi dersi için yapılması gereken ısınma hareketlerini sırasıyla öğrenerek arkadaşlarına öğret.

BEDEN EĞİTİMİ

Alıntı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol