Sözleşmeli Öğretmenlerin Kadroya Geçiş Başvuru Onayları Açıldı mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Sözleşmeliden kadroya geçmek isteyen MEB personelleri ve öğretmenler için kadroya geçiş başvurusu onayları açıldı. İllerin yetki vermesinin ardından, okullara açılacaktır.

Son başvuru tarihi ne zaman?

Başvurular kişisel şifre kullanmak suretiyle 31.03.2023 tarihi (bu tarih dahil) mesai bitimine kadar MEBBİS/Başvuru Modülü üzerinden gerçekleştirilecek, bu tarihten sonra başvuru kabul edilmeyecektir.

Sözleşmeli öğretmen, MEBBİS üzerinden başvuru yaptıktan sonra yazı ekinde gönderilen durumuna uygun memur unvanlı kadroya atanma talebine ilişkin dilekçeyi doldurup ıslak imzalı olacak şekilde görev yaptıkları kurum/eğitim kurumu müdürlüğüne teslim edeceklerdir. 

Sözleşmeli personelin MEBBİS üzerinden yapmış oldukları başvurular kurum/eğitim kurumunun sistemine (MEBBİS) yansıyacaktır. Kurum/eğitim kurumu müdürlükleri başvuruya ilişkin dilekçe için DYS’den almış oldukları tarih ve kayıt numarasını ilgili alana yazdıktan sonra başvuru şartlarını taşıyan sözleşmeli personelin başvurusunu süresi içerisinde onaylayacaklar, başvuru şartlarını taşımayanların başvurularını reddedeceklerdir.

MEBBİS BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYIN

Kılavuzun Tamamına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol