Kitap Okumak ve Kitap Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Kitap insanların en yakın dostu olup hayat rehberidir. Öğretecekleri asla bitmeyen, her insana hitap edebilen güçlü bir kaynaktır. Kokusu ile insanları kendisine bağladığı gibi onlara vereceği çok şey vardır. Tarih boyunca insanlara verdiklerinden dolayı alim, bilim insanı, bilge gibi unvanlara sahip olmuştur. Onu yazan bilginin temeline ulaşmış insanlar olmuştur. İnsanları cahillikten kurtaracak olan varsa oda kitabın sayfalarında yazan yazılardır.

Yazılar ve sayfalar insanlara güç verir. Öğrettikleri çok fazla olmaktadır. Cahillikten kurtararak eğitime doğru insanlara değerler kazandırır. Kitap insanların kendilerini daha iyi anlatmasını sağlayan bir aracıdır aslında. Öğreteceğinizin asla sonu olmamaktadır. Tarih boyunca onlarca milletten kalan eserler bilimin anahtarı olmaktadır. Kitaplar zamanın en güzel takipçisi olarak yaşananların şahidi olmuştur. Nasıl bir yaşam tarzından sonra nerelere ulaşmışız hepsini kendisinde anlatır.

Kitap okuyan insanların davranışı, konuşması, hal hareketleri, yürümesi, düşünce yapısı gibi baştan sona her şeyi değişir. Bir insanın gelişmesinde oldukça önemli etkilere sahip olmaktadır. Kitabın değeri asla ölçülemez oldukça yüksektir. Tarihin yönünü değiştirecek olan bilgiler bir kitabın içinde saklıdır. Bilgi insanların sahip olabileceği en büyük güç kaynağıdır.

Kitap Sevgisi İle İlgili Kompozisyon
Kitapların sevmemizi çevremizdekiler sağlar. Güzelliklerini anlattıklarında, hayatımıza kattıklarını öğrendiğimiz zaman daha da yakınlaşırız. Kitaplar ilmin, hayatın, yaşamın dili olduğunu gördüğümüzde kabulleniriz. Kitap insanı geliştireceğini unutmamalıyız. Hayatımız boyunca öğrendiklerimizin hepsi kitaplarda da yer alır. En karanlık gecelerin aydınlanmasında kitaplar bize yol gösterir.

Kitaplar bize kendi içinde dünyayı gezdirir. Görmediğimiz yerleri en güzel şekilde yaşamamıza imkan tanır. Duygu ve düşünceleri kitaplardan öğreniriz. En güzel şekilde hissetmemize olanak sağlar. Kitap okuma alışkanlığı sahip olabileceğimiz en güzel alışkanlıklardandır. Kitaplar insanların kelime haznesini geliştirerek bilgilerini geliştirir. Yeteneklerini geliştirmesini ve kendisini tanıması için önemlidir. Kitap okuyan insan daha geniş düşünerek sorunlarını kolay şekilde çözerler. Yeni bir maceralara yelken açmak için biletimiz kitaplardır. Kitap her yerde en iyi dostumuz olur. Bize duyguları, insanları, yaşamı öğreten en temiz kaynaklardır. Tarafsız olmalı bize hayatı bakmayı öğretmelidir. Hayatın ne denli değişik olduğu, insan yaşamından kalıntıları fark etmemizde yol göstericimizdir.

Kitap sevgisi güzelliği, iyiliği insana aktarır. Kötü alışkanlıklardan uzak durmamızı sağlayarak kendimizi tanırız. Kitaplar hayat hazırlanmamızdaki en büyük yardımcımızdır. Bilgimizi geliştirir, öğrenir ve yaşarız. Kitap sevgisi insanların içindeki güzel alışkanlıklardan oluşur. Bizim için en güzel kaynaktır kendisi. Doğruladıktan sonra olaylar birbirlerinin devamını getirir.

KİTAPLAR

       Kitaplar bilgilerin ve tecrübelerin diğer insanlara aktarılmasının en güçlü silahlarından biridir.

       Yazının icadı insanlık tarihinin nasıl bir başlangıcı olmuş ise yazı ile bilgilerin aktarılması günümüz teknolojik durumuna ulaşılmasını, kültürel gelişimin güçlü olmasını sağlamıştır.

       İnsanlar kitaplarda geçmişlerini, geleceklerini ve kendilerini bulur. Bir kitabın sevilmesi bize ne anlattığına bağlıdır. Öyle kitaplarımız vardır ki daha birinci sayfada kendisini okumaktan vazgeçmemizi hissettirir. Okumaya devam edersek okumaktan uzaklaşacağımızı hissetmeye başlarız.

       Seveceğimiz kitaplar ise daha başlangıçta kendi dünyasına bizi alır. O kadar etkiler ki bizi kısa sürede kitabı bitirme isteği yoğun şekilde bizi rahatsız eder. Elimizden bıraktığımız anlarda tekrar okumak için içimizde dayanılmaz bir his uyandırır. Okudukça aldığımız keyiften kaynaklanan bir şekilde hazzı en doruk noktalarda yaşarız. Bu tür kitapları severiz ve de bu kitaplar okuma alışkanlığımızı pekiştirir.

      Kitapları seven insanların en çok hissettikleri duygu okuduklarının kendisinde bir şeylerin değiştirdiğini hissetmesidir. Çünkü her kitap bizim bir parçamız olmaya adaydır. Keyif alıyorsak zaten bizim bir parçamız olmuştur.

       Kitap bizi ne kadar çok etkilerse o kadar çok severiz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol