Anneler Günü Konulu Kompozisyon Örneği

Yaşam boyu hayatımıza onlarca yüzlerce insan girer. Bazıları önemlidir de bizim için. Ancak hangisi annelerimiz gibi bizi kendisinden fazla düşünür. Karşılıksız sevgi ve fedakarlık kelimelerini her duyduğumuzda neden hep annelerimiz gelir aklımıza hiç düşündünüz mü? Bunun tek bir anlamı var. Anne kelimesinin diğer adıdır bence bu güzel sıfatlar.

Dünya bir tarafa sen bir tarafa derler insanlar sevdiği değer verdiği insanlara. Belkide bu cümleyi en çok hak eden insanlardır annelerimiz. Yüzüne söyleyemesek de her zaman içten hepimiz söyleriz bu cümleyi. Annelerimizde bizi, iç sesimizi duyar, anlar ve karşılık verir. Sende benim için öylesin diye.

Bizden de hep iyi olduğumuzu duymak ister. Olumsuz durumlarda bile hep moral vermeye çalışırken içten içe sizden daha fazla üzülür içine atar. Mutlu olduğunuzu gördüğünde kendi sıkıntılarını o anda unutur. Moraliniz bozuk olduğunda dünyanın en iyi aktörü de olsanız kandıramazsınız. Kimsenin göremediğini görür anlar. Sizin sıkıntılarınızın gönüllü ortağı olur. Bunu Anne olmanın verdiği içgüdüyle yapar. Hiçbiri zor gelmez ağır gelmez. Ancak zordur yükü annelerin hemde çok zor. Anne olmayan bilmez derler ya hani gerçekten de öyle sanırım. Allah’ın Annelere verdiği özel bir yetenektir bunların hepsi aslında. Saymakla bitmez annelerimizin bizim için yaptıkları. Bütün bu fedakarlıkları hiçbir karşılık beklemeden yapar…  Anneler… Annelerimiz…

Annem ; Bir gün bana gösterdiğin bu sevgi ve sabrı sana gösterebilme şansımız olur.

**********************************

Dünyadaki tüm insanlar bir tarafa o bir tarafa denilse her halde annelerimizin değerini ifade etmeye yine de yetmez . Bizleri dünyaya getiren , bebekliğimizden çocukluğumuza , çocukluğumuzdan gençliğimize kadar hayatımızın her safhasında yanımızda olan annelerimiz bu dünyadaki en mübarek insanlardır .

Dünyadaki ilk öğretmenlerimiz , sevgi duygusunu bize ilk olarak tattıran annelerimizdir . Bu yüzden hepimiz onların sevgisine ve koruyuculuğuna muhtacız . Şairin dediği gibi " Anne başa taç imiş her derde ilaç imiş / Bir evlat pir olsa da anneye muhtaç imiş . " Onlar ki türlü cefa çekerek bizi bu dünyaya getirmiş , bizler doymadan kendi bir lokma yememiş , bizleri giydirmeden kendi üzerine bir şey almamıştır . Hayatının merkezine evlatlarını koymuş ve onların sağlığı ve mutluluğu için adeta saçını süpürge etmiştir . Daha sayamayacağımız kadar sıkıntılara sırf bizim için direnmişlerdir .

Evet zaman geçiyor ve bizler büyüyoruz ama yine de annemizi görünce başımızı dizine koymaktan kendimizi alamıyoruz . Onun dizine yatıp başımızı okşaması yaşımız kaç olursa olsun bize sonsuz bir huzur veriyor . Bizim için bu kadar değerli olan annelerimizin kıymetini onları kaybetmeden anlamalı ve onların mutluluğu için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız . Unutmamak lazım ki " cennet anaların ayakları altındadır . " 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol