10 KASIM KOMPOZİSYONU

10 Kasım Atatürk'ü anma kompoziyonu. Kompozisyon nasıl yazılır? Kompozisyon yazmak için nelere ihtiyaç vardır?
Türkiye Cumhuriyet'inin kurucu lideri, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak adına, okullarda Atatürk haftası yapılmaktadır. 
Atatürk'ü anma haftasında, kompozisyon yazmak isteyen öğrenciler için, 10 Kasım Atatürk'ü anma kompozisyonunu sizlerle paylaşıyoruz. 

Milletçe yok olmanın eşiğinden dönmenin, dirilip ayağa kalkmanın, hür ve bağımsız yaşamanın, çağdaş ve eşit hürriyetle tanışmanın, şahsiyetli ve övgüye değer Türk adını haykırabilmenin, geleceğe güvenle bakabilmenin adı olan Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938 tarihinde gözlerini hayata kapadığında henüz 57 yaşındaydı.

Canı veren ve alan Yüce Allah’tır. Acizane isteklerimiz ise beyhude arzulardır. Lakin Ulusça gönlümüzden geçen bu dinmez sevda maddiyatta mümkün olmasa bile maneviyatta daima mümkündür ve Atatürk gönüllerde daima baki kalacaktır.

Bizler için her 10 Kasım, atamızın bizlere olan vasiyetlerine uyup uymadığımızı değerlendirdiğimiz bir gün olmalıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ü idrak etmek onun benimsediği düşünceleri uygulamakla olur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşu yeni bir döneme geçişin imzasıdır. Ülkenin her karışı yabancılar tarafınca kuşatılmışken özgürlüğüne düşkün Türk milletine liderlik eden Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin esir olarak yaşayamacağını bilerek öncülük yapmış, ülkemizi mucize bir halde bağımsızlığına kavuşturmuştur.

Biz Türk gençliği Ata’mızın yokluğuna her 10 Kasım’da en derin şekilde üzülmekte, sadece O’nun düşünceleri çevresinde birleşerek kendisine en güzel hediyeyi vermenin mutluluğunu yaşamaktayız. Bu mutluluk hiçbir mutluluğa benzemez. Bu mutluluğun dünyada bir başka benzeri yoktur. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk, biz gençlere güvenmiş ve bizlerin kendisinin mirasçıları bulunduğunu defalarca dile getirerek, ülkemizin geleceğini bizlere emanet etmiştir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol