Küçük Prens Kitabı Kaç Yaş İçin Uygun

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Küçük prens kitabını kaç yaşındakiler okuyabilir? Küçük prensi çocuklar okuyabilir mi? Küçük prens kitabında yaş sınırı var mı? Küçük prensin konusu nedir? Küçük prens çocuklar için uygun mu? Küçük prensin konusu kaç yaş çocuklara uygundur?
Çölde mahsur kalan bir pilot bir sabah uyandığında karşısında olağanüstü küçük adamı görmek için durur. "Lütfen," diye sorar yabancı, "bana bir koyun çiz." Ve pilot, hayattaki olayları anlamak çok zor olduğunda, onların gizemlerine yenik düşmekten başka çare olmadığını fark eder. Kalem ve kağıt çıkarır... Ve böylece, hayatta gerçekten önemli olanın sırrını öğreterek okuyucuları için dünyayı sonsuza dek değiştiren bu bilge ve büyüleyici masal başlar. Burada özenle restore edilmiş sanat eserleriyle çarpıcı yeni bir çeviriyle sunulan Küçük Prens kadar geniş çapta okunan ve hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından evrensel olarak değer verilen çok az hikaye vardır . Dünya çapında bir klasiğin kesin baskısı, her yaştan okuyucunun kalbinizi fethedecek.

Peki küçük prens kitabı kaç yaş için uygundur? Küçük Prens çocuklar için mi yoksa yetişkinler için mi bir kitap?
Küçük Prens, bir çocuk kitabı üslubuna rağmen hayata, yetişkinlere ve insan doğasına dair gözlemler yapar. Reynal & Hitchcock (ABD) Küçük Prens, dünya çapında tahmini 140 milyon kopya satarak Saint-Exupéry'nin en başarılı eseri oldu ve bu da onu tarihteki en çok satan eserlerden biri yapıyor.
Küçük prens kitabı 7 ve 8. sınıf öğrencileri için uygun bir kitaptır. Yaş olarak 12 yaş üstü herkes büyük bir zevkle okuyabilirler. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak