Yavru Muhabbet Kuşuna Nasıl Bakılır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yeni bir yavru muhabbet kuşunuz olduysa, özenli davranarak ve doğru ortamı sağlayarak onun sağlıklı ve mutlu bir şekilde gelişmesine yardımcı olabilirsiniz. İlk haftalarda ebeveynlerin civcivle ilgilenmesine izin verin, ancak yardım edin ve her şeyi izleyin. Civciv yuvadan ayrılmaya başladığında sütten kesme sürecini kolaylaştırabilirsiniz. Civciv hazır olduğunda onu yuva kutusundan alabilirsiniz.
Bilmeniz Gerekenler
Ebeveynlerin yeni doğan bebeğe bakmasına ve onu temizlemesine izin verin ve civcivle mümkün olduğunca az ilgilenmeye çalışın. Bunu yaparsanız, kırılgan kafasını desteklemeye özen gösterin.
Civcivleri ışıktan, sesten ve diğer sert ortamlardan uzak tutmak için karanlık ve sıcak bir folluk sağlayın. Yulaf ezmesi gibi yuvalama malzemesi ekleyin.
Civciv yuva kutusundan çıktıktan sonra kafesin dibine sığ tabaklarda su ve kuş yemi ekleyin.

 Evde bir çift muhabbet kuşundan yetiştirdiğiniz bir yavru muhabbet kuşunuz varsa , bakımın çoğunu ebeveynlerin yapmasına izin vermek önemlidir. Civcivlerin gelişmesi için mümkün olan en iyi ortamı yaratmanın bir parçası da ebeveynlerin ona bakmasına yardımcı olmaktır. Ebeveynler gerçek uzmanlardır, bu yüzden onların işi yapmalarını sağlamalısınız. Bununla birlikte, civcivin nasıl ilerlediğini her zaman yakından takip etmelisiniz. 
Özellikle ilk birkaç hafta herhangi bir civcivle mümkün olduğunca az ilgilenmeye çalışın.
Civciv, henüz başını tam olarak destekleyemeyen uzun bir boyun ile inanılmaz derecede kırılgan olacaktır. Çok nazik olun ve onunla ilgilenirken yavaş hareket edin.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

Dolar Yorum