Lazer Epilasyon Kaç Yaşında Yaptırılır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Lazer epilasyona başlamak için kabul edilen minimum yaş 14 kadar genç olabilir , ancak çoğu uzman ergenlik çağına girene ve kadınsa adet döngüsüne başlayana kadar beklemeyi tavsiye eder.

Akran baskısı ile başa çıkmak gençlik yıllarının bir parçasıdır. Görünüşünüz konusunda hassas olan vücudunda aşırı tüylü genç bir kız veya epilasyonun başarı ile başarısızlık arasında fark yaratabileceği bir sporcu veya model olun, lazer tedavilerinin gençler için güvenli bir seçenek olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz.

Cevap evet, eğer deneyimli, iyi eğitimli ve sertifikalı bir profesyonel tarafından uygun şekilde yapılırsa. 18 yaşın altındakiler ilk konsültasyonda bir ebeveynin bulunmasını ve bir ebeveynin yazılı onayını gerektirse de, onlar için lazer epilasyonun riskleri yetişkin bir yetişkinle aynıdır - ve doğru lazer ve gencin bir iyi bakım sonrası rejim, daha da azalırlar. Çok nadir görülen bu riskleri lazer uzmanınızla görüşmelisiniz.

Alternatifleri düşünün. Tıraş, "tıraş darbelerine" veya batık tüylere neden olabilir. Krem tüy dökücüler kimyasal yanıklara neden olabilir ve ağda, önce tüylerin uzamasını gerektirir - bu da tüy almanın tüm noktasını kaçırır. Buna karşılık, lazer epilasyon, hangi bölgelere uygulanırsa uygulansın güvenlidir, çünkü lazer, kıl köklerinin bulunduğu derinin ikinci tabakasını (dermis) geçmez. Lazer tedavilerinde iyonlaştırıcı olmayan enerji kullanıldığı için cilt kanseri riski yoktur. 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol