Yarı Yıl Tatili Ne Zaman Olacak?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Milli Eğitim Bakanlığından Yeni Karar. 
 2021-2022 Eğitim öğretim yılı, 6 Eylül tarihinde yüz yüze olarak başlamıştı. Milli Eğitim Bakanlığı bu dönem için okulların yüz yüze olarak devam edeceğini her zaman dile getirmekte.
Milli Eğitim Bakanlığı okulların yüz yüze devam edeceğini belirtse de, özellikle veliler ve öğrenciler vaka sayılarındaki artış nedeniyle, okulların uzaktan eğitime geçmesini istemekte.
Son zamanlarda çıkan yeni varyantlar nedeniyle, velilerin endişeleri daha fazla artmakta. Son varyantlar sonrasında, gözler MEB'e çevrildi ve okullar uzaktan eğitime geçer mi sorusuna yanıt aranıyor. 


MEB yüz yüze eğitim kararından vazgeçmeyeceği görülmekte. Yeni varyantlar çıksa dahi, okullarda alınacak yeni tedbirler, yüz yüze eğitim devam edecek.
Edinilen son bilgililere göre, yeni varyantlar sonrasında MEB evde eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için yeni karar aldığını duyurdu. 

Milli Eğitim Bakanlığından Yeni Karar

Evde Eğitim ihtiyacı olan öğrenciler pandemi nedeniyle öğretmenlerin evlerde ders vermemek istemesi nedeniyle mağdur oluyordu. Bakanlığa ulaşan bir çok şikayet neticesinde MEB evde eğitim ihtiyacı olan öğrencilere yüz yüze eğitim şartını kaldırdı. Pandemi döneminde online olarak da ders verebilme imkanı getirildi.

Evde eğitime dair MEB'den tüm okullara uyarı geldi 

Milli Eğitim Bakanlığı TEFBİS veri girişleri ile ilgili tüm okulları uyardı. MEB’den yapılan uyarıda Okul Aile birliklerinin gelir ve gider işlemlerinin vaktinde girilmesi 31 Aralık 2021 tarihine kadar tüm bilgilerin TEFBİS'E işlenmesi istendi. Ayrıca gönderilen yazıda Okul Kantin Kiracı bilgilerinin de TEFBİS sistemine işlenmesi gerektiği belirtildi.

Bakan Özer okulların kapanmayacağını ve sınıf bazlı karantinaların yıl sonuna kadar, devam edeceğini belirtti. Yarı yıl tatilinin erkene çekilmesi gibi bir kararın olmadığını, ilerleyen günlerde tüm okullarda yeni kararlar alınacağını duyurdu. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13