Sınavdan Çıkıp Soruları Sosyal Medyadan Yayınlayan Kişi Gözaltına Alındı. Sınava Telefonla Nasıl Girdi?

2021 Yılı DGS 11 Temmuz Pazar günü gerçekleşti. Dün yapılan DGS sınavı sonrasında, sosyal medyada dolaşan DGS soruları büyük tepki çekmiş.

Adaylardan birinin sınav biter bitmez soruları sosyal medya üzerinden paylaşmasının ardından, yetkililer harekete geçmiş ve soruları yayınlayan zanlı hakkında işlem başlatmışlardı.

GÖZALTINA ALINDI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından konu hakkında yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

* 11 Temmuz 2021 tarihinde 81 il ve KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da gerçekleştirilen 2021 Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) tüm sınav merkezlerinde sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır.

* Sınav tamamlandıktan sonra sosyal medyada bir adayın soru kitapçığından bazı kısımların görüntülerinin paylaşıldığı görülmüştür. Adayın kimlik bilgisi tespit edilerek kolluk birimlerine intikal ettirilmiş ve aday kolluk birimlerince gözaltına alınmıştır.

* Konuya ilişkin yapılan incelemede, fiilin sınavın sıhhatini etkilemeyen münferit bir olay olduğu anlaşılmış olup söz konusu aday ve ihmali bulunan sınav görevlileri hakkında gerekli tüm hukuki yollara başvurulacağı kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol