Okulların Açılması Bu Şartlarda Mümkün Görünmüyor Açıklaması Geldi

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

TTB Başkanı Sinan Adıyaman son günlerde yaşanan vaka artışı nedeniyle okulların açılış tarihinin erteleneceğini açıkladı. 
MEB geçtiğimiz haftalarda 2020-2021 eğitim öğretim yılı çalışma takvimini yayınlamıştı. Salgın nedeniyle Mart ayından beridir kapalı olan okullar, 31 Ağustos'ta açılmaya hazırlanıyor. 
Vaka sayısında yeniden yaşanan yükselme özellikle velileri tedirgin etmeye devam ediyor. TTB Başkanı Sinan Adıyaman son günlerde yaşanan vaka artışı nedeniyle okullarda uygun şartlar oluşmazsa, eğitim öğretime uzaktan olarak devam edileceğini söyledi

TTB Başkanı Sinan Adıyaman okulların 31 Ağustos'ta son günlerde yaşanan vaka artışı nedeniyle açılamayacağını ve uzaktan eğitime devam edileceğini duyurdu.

İşte Sinan Adıyaman'ın yaptığı o açıklamalar

Okullar açılsın denilirse açarız. Uygun şartlar olmazsa uzaktan eğitime devam ederiz. Zaten hazır bu sistem. Okuldan almadıkları dersi uzaktan eğitimden alsınlar derlerse, karma eğitime de hazırız" dedi.

Selçuk, "Derslerin çizelgesi yarı yarıya insin denirse ona göre seyreltiriz. Teknik kısım bize ait, uzmanlara ait. Biz sadece bir çocuk için değil. Ülkenin çocukları için kaygılanıyoruz. Bu kaygıyı her gün yaşarken, çocuklarımızı ve öğretmenlerimizi nasıl koruruz diye düşünüyoruz. Bütün velilerimiz rahat olsun, bu konuyu sürekli olarak ele alıyoruz. Neye ihtiyaç varsa mali, fiziki, sosyal, psikolojik koşullarla biz buna hazırız" dedi.

BİLİM KURULU ÜYESİNDEN OKULLARIN AÇILMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi (GATA) Yoğun Bakım ve İç Hastalıkları Uzmanı ve Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Yamanel, tatil beldelerinde oluşan kalabalığın, okulların açılıp açılmayacağına nasıl etki yapacağını DHA'ya değerlendirdi. Prof. Dr. Yamanel, sürecin çok dinamik olduğunu belirterek, "Vaka sayıları gün gün takip ediliyor. Vaka sayıları artış gösterirse okulların açılmasıyla ilgili de yeni kararlar alınabilir. Vaka sayıları tatil beldelerinden gelen insanların bulaştırmasıyla artarsa eğer yeni kararlar alınabilir" dedi.

OKULLAR 31 AĞUSTOS’TA AÇILIR MI?

6 Ağustos 2020 vaka tablosuna bakıldığında yeni vaka sayısının yine 1153 olduğu görüntülendi. Bir yükselme trendinde olan vaka sayısı yüzünden, Bilim Kurulu üyelerince de okulların açılması zor gibi görünüyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol