Öğretmenler Ek Zam Talebiyle Etkinlik Düzenliyor

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

TÜM ÖĞRETMENLER için ZAM İS-Tİ-YO-RUZ!
 Emeklisi için, çalışanı için, ücretlisi içim 9 Aralık 2023 Cuma akşamı saat 18.30’da @kadem93 hesabıyla açılacak Twitter etkinliği ile ZAM TALEBİMİZİ yetkililere duyuracağız.
TEK SES BURADAYIZ! 
ZAM İSTİYORUZ!

Adil olanı tüm öğretmenlerin maaşlarının iyileştirilmesidir. Çünkü öğretmen camiası yüksek enflasyon karşısında, yoksulluk sınırı altındaki maaşlarıyla geçim derdi çekmektedir.

Mevcut maaşlarla öğretmenler, öğretmenlik mesleğinin statüsüne yakışmayan düşük yaşam standartları altında,görevlerini icra etmekte zorlanmaktadır.

Öğretmenler hayat pahalılığı karşısında düşük maaş ve yüksek vergi uygulaması sonucu yoksulluk çekmektedir.Düşük maaş yetmezmiş gibi yüksek vergi ile enflasyona yenik düşmüştür.


Hal böyle olunca tüm öğretmen maaşlarına, 2023 Ocak memur maaş zammına ek olarak refah zammı kaçınılmaz hale gelmiştir.

Bu koşullar altında, öğretmen maaşlarına ek zam ve %15 vergi dilimi sabitlemesi haklı talep olacaktır.

Öğretmenler olarak, 2023 Ocak memur maaş zammına ek olarak  öğretmenlere refah zammı ve %15 vergi dilimi sabitlemesi talebimizi 9 Aralık 2023 Cuma akşamı saat 18.30’da Twitter etkinliği ile yetkililere duyuracağız.

Taleplerimizi daha yüksek sesle duyurabilmek için 9 Aralık Cuma akşamı saat 18.30’da tüm öğretmenlerimizi ve öğretmenleri temsil eden sendikaları Twitteretkinliğimize bekliyoruz.

Kadriye Demirel
Eğitimci Yazar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol