İLKSAN Üyelerine 30 bin TL Kanser Sağlık Destek Yardımı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

EĞİTİM ÇALIŞANLARI 2023 YILI KANSER SAĞLIK DESTEK

NAKDİ YARDIMI 30.000.-TL OLARAK BELİRLENDİ

Milli Eğitim Bakanlığı İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı(İLKSAN) tarafından yaklaşık 300 bin eğitim çalışanı üyesine sağlanan Kanser Sağlık Nakdi Yardımı ve Ücretsiz Tıbbi Destek Hizmetleri 2023 yılında da limitleri artırılarak devam edecek.

Kanser hastalığına yakalanan İlksan üyelerinin maddi yardım ve asistan sağlık hizmetleri güvencesine alınması ve yine tüm İLKSAN üyesi eğitim çalışanlarının Ferdi Kazalara karşı sigortalanması teminatlarını içeren İLKSAN Kanser Sağlık Destek Yardımı 2023 yılı sigorta ihalesi, Kamu İhale Kanunu hükümleri çerçevesinde e-ihale yöntemi ile yapıldı.

İLKSAN Genel Müdürü Sn. Mintez ŞİMŞEK’in komisyon başkanlığında ve ilgili birim müdürlerinin iştiraki ile yapılan ihalede 28 Şubat 2023 – 28 Şubat 2024 dönemi Kanser Sağlık Desteği kapsamında kişi başına yapılacak maddi yardım miktarı ve yine aynı dönemde tüm İlksan üyelerini kapsayan ferdi kaza güvencesi miktarı kişi başına 30.000.-TL olarak belirlendi.

İlksan tarafından eğitim çalışanlarına sağlanan sigorta teminatı kapsamında; 28 Şubat 2023 – 28 Şubat 2024 tarihleri arasında kendilerine Kanser teşhisi konulan eğitim çalışanlarına 30.000.-TL nakdi yardım ödenerek, asistan sağlık hizmetleri desteği sunulacak ve herhangi bir nedenle kazaya uğrayan üyelere de 30.000.-TL Ferdi Kaza Sigorta teminat ödemesi yapılacak.

Ayrıca Kanser hastalığına yakalanan eğitim çalışanlarına sağlanan ücretsiz tıbbi destek hizmetleri 2023 yılında da devam ettirilecek ve bu kapsamda, uzman tıbbi danışmanlık, ücretsiz PET/CT Çekimi, ücretsiz Radyoterapi, ücretsiz MR-BT Görüntüleme ve ücretsiz Kemoterapi hizmetleri sunulmaya devam edilecektir.

Egitimhane.com

Kaynak:

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol