İl Milli Eğitim Müdürü Açıkladı: İl Geneli 45 Öğretmenimiz Pozitif Vaka, 11 Okul Kapalı

Trabzon'da son zamanlarda yaşanan vaka artışları nedeniyle, 5 öğretmen korona nedeniyle hayatını kaybetti, 45 öğretmen ise pozitif. Vaka sayılarının hızlı bir şekilde artması nedeniyle, huzursuzluğunu dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, durumun vehametini gözler önüne serdi. 

Enis Yıldırım'ın haberine göre Trabzon’da, 5 öğretmenin Kovid’e yenik düştüğü ve 11 okulun karantinada olduğu öğrenildi. Trabzon Milli Eğitim İl Müdürü Hızır Aktaş, hayatını kaybeden öğretmenler için büyük üzüntü duyduğunu söyledi.


Aktaş, “Eğitimde belli bir tecrübesi olan arkadaşlarımız kaybettik. Bundan sonra dileğimiz hem öğretmen ve sağlık çalışanlarımız hem de hiçbir vatandaşımızı bu hastalık nedeniyle kaybetmiş olmayız” diye konuştu.


"TRABZON’DA 45 ÖĞRETMEN POZİTİF"

Trabzon’da koronavirüse yakalanan öğretmenlerin olduğunu belirten Aktaş, “Her gün Kovid-19 testi pozitif çıkan öğretmenlerimizi takip ediyoruz. Trabzon’da aktif görev yapan 12 bin öğretmenimiz var. Trabzon’da testi pozitif çıkıp tedavi gören 45 öğretmenimiz var. Temaslı olup karantinaya alınan da 70 öğretmenimiz var. 11 okul ise karantinada" diye konuştu.

Kaynak: Enis Yıldırım- Habertürk

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol