EGM'den Tüm Velilere Önemli Uyarı

Milli Eğitim Bakanlığı uyardı.
MEB TABLET DAĞITIYOR DİYEREK BAŞVURU ALANLARA İNANMAYIN.
DOLANDIRICILARA
KİMLİK BİLGİLERİNİZİ VERMEYİN.
Bugün bir tanıdık mesaj göndermiş
 "Milli Eğitim Bakanlığı tablet dağıtıyor tablet başvurusu yapabilirsiniz başvuru için tıklayın.... vs. " Şeklinde. 
Bu doğru mu? Diye soruyor.
Hayır bunlar dolandırıcı. Sanki devlete talepte bulunuluyormuş gibi bir kanı oluşturuyorlar. Bu dolandırıcılara dikkat ediniz. Bakanlığın resmini paylaştığım uyarısındaki telefon veya e-posta adresine bildiriniz.
Dolandırıcıların mesajını ve sayfasını da resimde paylaştım. Kanmayın.

Emniyet Genel Müdürlüğünden Yapılan Açıklama Şu Şekilde

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve 81 il Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerince internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

Son günlerde Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) adı kullanılarak ücretsiz tablet dağıtımı yapıldığını belirten ve içeriğinde zararlı yazılım ( virüs ) linkleri bulunan kısa mesajların gönderildiği ve bu yöntem ile vatandaşlarımızın mağdur edildiği görülmüştür.

Kaynağı belli olmayan linklere tıklanmaması, vatandaşlarımızın ve kullanmış oldukları mobil cihazların güvenlikleri açısından önemli olmakla birlikte, bu tarz içeriklere itibar edilmemesi ve konunun en yakın kolluk birimine bildirilmesi önem arz etmektedir.

Türk Polis Teşkilatı olarak suç ve suçlularla mücadelemizi her alanda sürdürdüğümüz gibi sanal ortamda da sürdürmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir şunu diyen bir yazı '19:24 48% etabletbasvuru-eba DOLANDIRICI DOLANDIRICI OLANDIRIG eha BEDAVA TABLET SAYFASI SAYFASI eu kalmasın ğitimde OEDAVA TABLET eba HEMEN BAŞVUR VUR DAHA FAZLA BİLGİ ALIN' görseli olabilir

Bir şunu diyen bir yazı 'Milli eğitim bakanlığı online eğitim için tablet dağıtıyor veli olarak başvurabilirsiniz. https://e-kisa.com/etablet -meb Dolandırıcı' görseli olabilir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol