Bakan Ziya Selçuk Yüz Yüze Eğitimle İlgili Tüm Detayları Açıkladı

Dün kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 sınıfın daha yüz yüze eğitime geçeceğini açıklamıştı. Milyonlarca öğrenci ve veli, yüz yüze eğitimle ilgili detayların nasıl olacağını merak ediyor.
Bakan Ziya Selçuk, canlı yayında yüz yüze eğitimle ilgili detayları kamuoyuyla paylaştı


İşte Bakan Ziya Selçuk'un yaptığı açıklamalrdan satır başları

Yüz yüze eğitim 1'inci sınıfların ardından 12 Ekim’de 2, 3, 4'üncü sınıflar ile 8'inci ve 12'nci sınıflar için de başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitimin detaylarını canlı yayında açıklıyor:
– Okullarımızda yüz yüze eğitime aşamalı olarak geçiyoruz. İkinci aşamaya geçmeye hazırız. 2-3-4-8 ve 12. sınıflarımız da yüz yüze eğitime başlayacak.
– 12 Ekim’de yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz haftanın iki günü okulda olacaklar. Çocuklarımızın okulda kalış süresi kısaltılacak.
– Teknik ayrıntıları bu hafta içerisinde sizlerle paylaşacağız.  Daha önce veli rızası önemli demiştik. Yine istemeyen velilerimiz çocuklarını okula göndermeyecek. Okullarda yoklama alınmayacak. Devamsızlık sorun olmayacak. Velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitime devam edecek.
– Köy okullarında da yüz yüze eğitim başlıyor. İlk ve orta okul kademeleri açılıyor. İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun görüşlerine göre bazı okulların açılmaması ve kapatılması söz konusu olacak.
500 BİN TABLET DAĞITACAĞIZ
– Uzaktan eğitimin ana mecrası EBA’da tüm yayınlarımız günde üç kez tekrar ediliyor. Sorumlu oldukları içerikleri tekrar tekrar izleyebilirler. EBA’da ders anlatımları canlı sınıf uygulamaları öğrencilerimizin hizmetinde olmaya devam edecek.
– EBA destek merkezleri oluşturduk. İnternet ve bilgisayar sorunu olan öğrenciler oradan destek alabilirler. Öğrencilerimiz bu anlamda kendilerine en yakın noktaya ulaşabilirler. Bakanlık olarak 500 bin öğrencimize tablet ulaştıracağız. Önümüzdeki haftadan itibaren öğrencilerimize ulaşmaya başlayacak. Cihazların dağıtım süreci il milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek.
ÖĞRENCİLER OKULA KAÇ GÜN GİDECEK?
Yüz yüze eğitimin ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık ve öğrencilerimiz, 2 gün okulda olacaklar.
OKULLARDA DEVAMSIZLIK OLACAK MI?
Yüz yüze eğitime başlama konusunda, isteyen velilerimiz çocuklarını okula gönderecek, istemeyenler için uzaktan eğitim devam edecek ve devamsız sayılmayacaklar.
SINIF MEVCUTLARI NASIL OLACAK?
Sınıf mevcutlarımız daha önce olduğu gibi gruplara ayrılarak azaltılacak. Okulda kalma süreci eskisine oranla kısaltılacak. Bunları sizinle paylaşacağız.
Bu aşamada da isteyenler okula gönderecek, istemeyenlere esneklik tanınacak. Ancak velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitime devam edecek.
500 BİN TABLET NE ZAMAN, NASIL DAĞITILACAK?
İhtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu gibi kriterler belirledik."
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
sabri üçüncü 7 ay önce

Benim üç öğrencim var ikisi orta okul 5. sınıfa ,biri 3.sınıfa gidiyor,Tablet bilgisayar için sınıf öğretmeninin attığı mesaja bilgisayar tablet yok dedim.
İhtiyacım var dedim bakalım gelecek mi..

Avatar
sabri üçüncü 7 ay önce

okuttuğumuz öğrenci sayısına göre verilecek, benim üç öğrencim var ikisi orta okul biri ilkokulda.
Bakalım bu kurala göremi verilecek yoksa öğretmen ve bazı velilerin torpilli öğrencilerinemi verilecek,görelim bakalım.