Seçim Kursuna Katılan Öğretmenlere Ek Ders Ödenir mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Seçim zamanı yaklaşırken, seçimlerde en fazla görev alan meslek grubu olan öğretmenlerde, seçim görevlisi olabilmek için, seçim kurslarına katıldıkları takdirde, kursların olduğu günlerde ek ders ücretlerinin ödenip ödenmeyeceğine dair sorulara yanıt aramaktalar.

Peki seçim kurslarına katılan öğretmenlere ek ders ödenir mi? Seçim kursuna katılan öğretmen ek ders alır mı? Seçim kursuna katılmak zorunlu mu? Seçim görevlileri seçim kursuna katılmak zorunda mı? Sandık görevlilerinin, seçim kursuna katılması zorunlu mu? 
 

Öğretmenler ek ders ücretlerini hangi hallerde alabilirler?
 

MEB Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın "Görevin fiilen yapılması" başlıklı 25. maddesi bulunmaktadır.
Öğretmenler ek ders ücretlerini alabilmek için, görevlerini fiilen yapılması maddesi bulunmaktadır.

 

MADDE 25- (1) Bu Karar kapsamında ek ders ücreti ödenebilmesi için, ek ders görevinin fiilen yapılmış olması, ek ders görevinden sayılan veya ek ders görevinin yapılmış sayılacağı haller bakımından ise bu Kararda belirlenen koşulların oluşması şarttır. Ek ders ödemelerinden harcama yetkilisi, ödeme emri belgesini düzenleyen gerçekleştirme görevlisi ve bu

Kararda belirtilen esas ve usuller çerçevesinde ek ders görevinin gerçekleştiğine ilişkin belgeyi düzenleyen ve onaylayan diğer gerçekleştirme görevlileri müteselsilen sorumludur.

(3) Bu Kararın 10, 14 ve ek 1 inci maddeleri ile 16 ncı maddesinin ikinci fıkrası uyarınca ödenen ek ders ücretleri, yarım günlük izinler hariç, her ne şekilde olursa olsun izinli ve raporlu olunan sürelerde ödenmez."
 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol