Yüz Yüze Eğitim Nasıl Olacak? İşte Tüm Detaylar

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

31 Ağustos Pazartesi günü milyonlarca öğrenci uzaktan eğitimle, ders konularında kaldıkları yerden devam edecekler.
Salgın nedeniyle Mart ayından beridir kapalı olan okullar ise, 21 Eylül Pazartesi gününden itibaren tekrar öğrencilere kapılarını açacak.
Milyonlarca veli, öğrenci ve öğretmenin merak ettiği yüz yüze eğitimin detayları ise netleşmeye başladı. Henüz okullarda eğitimin nasıl olacağı kesinlik kazanmasa da, Milli Eğitim Bakanlığı farklı seçeneklerle okulların açılacağı duyurusunda bulunmaya devam ediyor.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, son noktayı bilim kurulunda alınacak kararın belirleyeceği görüşünü dile getiriyor. 

İşte Bakan Selçuk'un yüz yüze eğitimle ilgili açıkladığı o detaylar

Öğrencilerimiz okula geldiklerinde öğretmenleri tarafından rehber öğretmenler tarafından karşılanacak. 1 hafta boyunca ders olmayacak, uyuma ayrılacak.
 
Öğrencilere maske dağıtılacak, buna hazırlanıyoruz. Bunları danışıyoruz. Vaka olursa tüm protokoller hazır. Okula girişte ateş ölçmeyeceğiz, yığılma olmasını diye.
 
Okula gönderilmeyen öğrenciler için uzaktan eğitimimiz olacak.
(Özel okullar ücret iade edecek mi?) Özel okulların yöneticileriyle toplantılar yaptık. Öğretmen uzaktan eğitim yaparken görevinin başında. Okulda servise biniyor mu binmiyor, yemek yiyor mu yemiyor, okulda öğrenci olmadığı için bazı masraflar yapılmıyor. Servis ve yemek ücretleri iade edilmesi için kanaat koyduk. İndirim bekleyen bir velinin hakkını gözetmek tabi ki bizim de işimiz. Vergi kolaylıklarıyla ilgili de kısa süre içinde bazı belirlemeler oluşacak. Özel okulların gereğini yapacağına inanıyorum. Gereğini yapılması konusunda konunun takipçiyiz.
Öğrencilerin yarısı gelecekse servislerde kapasitenin yarısı kullanılacak. Servislerin de kendi içerisinde getirdikleri standartlar var. Bizim de istediğimiz standartlar var.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol