Üniversiteler Açılacak mı? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhan Açıkladı


Geçtiğimiz Mart ayından beridir üniversiteler kapalı ve öğrenciler uzaktan eğitime devam ediyor. Vaka artışının halen devam etmesinden dolayı, üniversiteleri açmak çok tehlikeli boyutlara ulaşabilir. Üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili henüz net ve kesin bir bilgi yok. Özellikle üniversite öğrencilerinin farklı şehirlerde yaşıyor olması nedeniyle, uzmanlar bunun için tehlikeli olabileceği görüşünde. YÖK yaptığı açıklamada  bütün öğretim üyelerinin, akademik ve idari personelin de bu süreçte aşılanması, kademelendirme içinde yer alma konusunda talebi olduğunu anımsatarak, "Bunu da bakanlığımız değerlendirecektir. Her üniversitenin fakültesine göre kendi teknik altyapısına göre sistem değişiyor. İkinci dönem içinde her fakülte her üniversite kendi teknik alt yapısı kapasitesinde değerlendirme yapmaları gerekiyor. Bunu da yine 15 Şubat'tan sonra ikinci dönem başlayacağı zaman değerlendirmek gerekiyor.
Prof. Dr. İlhan önümüzdeki bir kaç ayın daha geçmesi gerektiğini ve durumu ona göre değerlendirmek gerektiğini belirtti. 

Üniversitelerin ne zaman açılacağına dair henüz net bir gelişme yok. Şu andaki ortamda üniversitelerin açılış tarihi bir kaç ay sonra netlik kazanacak. Üniversite öğrencileri bir süre daha sabretmek zorunda kalacakalr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol