ÖZEL EĞİTİM OLMADAN ÇAĞDAŞ EĞİTİMDEN BAHSEDİLEMEZ

ÖZEL EĞİTİM OLMADAN
                 ÇAĞDAŞ EĞİTİMDEN       
                                   BAHSEDİLEMEZ
ENGEL 
    KALBİNİZDE DEĞİLSE 
                      ENGEL DEĞİLDİR!
               Sincan İMKB İlkokulu adına gurur verici dolu dolu bir günü geride bıraktık.
         Sincan İMKB İlkokulu HER ÇOCUK ÖZELDİR Sınıfı öğrencilerimizi Okul Müdürü Murat ÖZ özel eğitim sınıfı öğretmenlerimiz  Nihal ALÇIKAYA, Münevver ÜNAL Otizm Sınıfı öğretmenlerimiz Elifnur ÜNAL ve  Gizem ÇETİNKAYA ile birlikte salgın döneminde karnelerin verilemeyecek olması nedeniyle öğrencilerimizin yüreğindeki eğitim heyecanını istendik yönde artırabilmek adına  Sosyal Mesafe Kurallarını dikkate alarak evlerine sürpriz ziyarette bulunarak gerek 2020-2021 Eğitim -Öğretim yılının 1. dönem sonu karnelerini gerekse de özel sınıfımız için hazırlamış olduğumuz özel hediyelerimizi teslim etme fırsatı yakaladık Çocuklarımız kendileri için seçilmiş hediyelerle unutulmaz bir gün yaşadı.
          Özel öğrencilerimizle bu salgın döneminde uzaktan eğitim sürecini dolu dolu geçirmeye çalışan öğretmen arkadaşlarımın tamamına çok teşekkür ediyorum.
             ANKARA Sincan İMKB İlkokulu ekibinin birer ferdi olmanın göreve başladığımız ilk günden bu yana gururunu yaşıyoruz.
           Salgın döneminde okulların uzaktan eğitim ile eğitim ve öğretim sürecini gerçekleştirmek durumunda olmaları ve bu özel çocuklarımızın karne heyecanını yaşayamayacakları durumu bizleri acaba ne yapabiliriz düşüncesine yönlendirdi.
          Öğretmen arkadaşlarımıza gelin birlikte evlerine ziyaretler gerçekleştirerek sosyal mesafe kurallarını gözeterek onları mutlu edelim düşüncesini paylaşmam ile onlardan aldığım dönütler ekip olarak böyle anlamlı ve gurur verici bir etkinliği gerçekleştirmemize vesile oldu.
                Toplumumuzun aynası olan her ne kadar yapacakları sınırlı da olsa ufukları o kadar geniş olan bu özel öğrencilerimiz fark edilmeyi bekleyen o kadar çok birbirinden farklı özelliklere sahip ki...
,           Bizler bu öğrencilerimizin bu özelliklerini ortaya çıkartıp yaşamlarının geri kalan kısmında toplumda mutlu, huzurlu ve üreten bireyler haline getirmeye çalışmalıyız.
     Bu anlamlı etkinliği gerçekleştirmemizde çok büyük katkıları olan özel alt sınıf öğretmenlerimizin tamamına çok teşekkür ediyorum

Videoya Ulaşmak İçin Tıklayınız

Video İçin Tıklayınız

 Sincan İMKB İlkokulu Müdürü Murat Öz


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol