Okullar 31 Ağustos'ta Açılacak mı? Bakan Koca Bilim Kurulu Toplantısı Sonrası Açıkladı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Salgın nedeniyle Mart ayından beridir kapalı olan okullar, MEB'in yayınladığı çalışma takvimine göre 31 Ağustos'ta açılmaya hazırlanıyor. Milyonlarca veli ve öğrenci okulların kesin açılacak mı sorusuna yanıt arıyor. 
Sağlık bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısı sonrası okulların 31 Ağustos'ta açılacağını belirtti.
İşte Bakan Koca'nın açıklamaları

Okulların açılma takvimini Milli Eğitim Bakanımız 31 Ağustos olarak açıkladı. Okullar bu takvimde eğitime başlamış olacak. Ancak eğitimin nasıl yapılacağı önümüzdeki haftalarda belirlenecek. Okullarda pozitif vaka çıktığında hangi önlemler alınacağıyla ilgili çalışmalar yapılıyor. İlerleyen günlerde bu durum daha fazla netlik kazanacak . Önümüzdeki günlerde vaka artışı nasıl seyredeceği belli olmadığı için net bir açıklama yapılamaz ama şu an için okulların açılma tarihi 31 Ağustos

AŞI ÇALIŞMALARI

Önümüzdeki ocak, şubat, mart gibi, yılın ilk çeyreğinde aşının geliştirilmesi mümkün olabilir. Çin ve Rusya ile aşıyla ilgili irtibat halindeyiz, bu konudaki gelişmeleri de iş birliğini de yakinen takip ediyoruz. Yani 4-6 ay arasında aşının geliştirilmiş olması mümkün gibi görünüyor. Aşı çalışmalarında İngiltere, ABD, Çin gibi ülkelerin önemli aşamalar kaydettiğini biliyoruz. Bizim ülkemizde de 6 farklı aşı çalışması devam ediyor. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol