ÖĞRETMENE ŞİDDETİ ÖNLEME KANUNU İSTİYORUZ

      Sayın Bakanımız Ziya Selçuk’tan 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne kadar  “Öğretmene Şiddeti Önleme Kanunu” istiyoruz.
        Eğitim çalışanlarının can güvenliğini sağlamak, mesleki onurunu korumak için bu yasal düzenlemenin yapılması acil bir  gerekliliktir. Çünkü  eğitim çalışanına gerek sözlü  gerekse  fiziksel şiddet her geçen gün  artmaktadır. Eğitim camiasını  öğrenci ve veli terörüne karşı  korumak, eğitim  yararına yapılacak en büyük  olumlu hamledir. 
         24 Kasım  Öğretmenler Günü’nde  Sayın  Bakanımızın  öğretmenlere vereceği  en güzel hediye; öğretmenlerin can  güvenliğini  ve meslek onurunu  koruyan  yasal düzenlemeleri içeren ilgili kanunu  çıkarmak olacaktır.  
          Tüm eğitim camiası olarak  24 Kasım Öğretmenler Günü’ nde   günler süren gösterişli kutlamalar değil, can güvenliğimizin  ve meslek onurumuzun  güvence altına  alındığını görmek istiyoruz.
           Ayrıca  özlük haklarımızın iyileştirilmesi, eşit işe eşit ücret düzenlemesinin yapılmasını, ücretli- sözleşmeli  gibi ayrıştırıcı uygulamaların sonlandırılması, aile bütünlüğünün sağlanması, branşlar  arasındaki  maaş karşılığı okutulan ders hesaplamalarındaki hataların giderilmesi, ek ders hesaplamalarının haftalık değil de günlük hesaplanması, iş barışının hakim olduğu çalışma  ortamlarının oluşturulması ve taşra teşkilatları başta olmak üzere kurumların liyakat sahibi olanlara emanet edilmesi  eğitim camiasının beklentileri arasındadır. Bu beklentilerin karşılanması ülkemizde eğitimin kalitesinin artmasının temel şartıdır.
          Sayın Bakanımız  Ziya Selçuk’un  eğitim camiasının sesini duyacağına  ve gerekli düzenlemeler için  düğmeye basacağına inancımız tamdır.
          24 Kasım Öğretmenler Günü’nde müjdeli haberleri bekliyoruz.  Ve  inanıyoruz ki Sayın  Bakanımız Ziya Selçuk   Öğretmene Şiddeti Önleme Kanunu’ nu çıkararak bir efsaneye imza atacaktır.        
        Kadriye DEMİREL-Eğitimci

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13