Öğretmen Etkinlik Adı Altında Öğrencilerden Atı Boyamalarını İstedi, Atı Gören Hayvanseverler Küplere Bindi

Okullarda yapılan etkinlikler dünyanın her yerinde çok popülerdir. Bu olayda öğretmen öğrencilerden atı boyamalarını istedi ve ortaya bu görüntüler çıktı

Kulağa tuhaf gelse de gerçek. Bir insan okul aktivitesi olarak atı boyatabilir mi?

Brezilya’da gerçekleşen bir olay bütün hayvanseverleri küplere bindirdi.

Olay Brezilya’daki bir okulda gerçekleşti.

La Vanguardia’dan aktarılanlara göre öğretmenler, öğrencilerinden bir atı boyamalarını istemiş. Zavallı hayvanın bütün vücudu ve suratını boyamışlar.

Brezilya’daki OAB ismindeki sivil toplum kuruluşu atın fotoğrafını çekip Facebook’ta paylaştı.

Üyelerinden Ana Paula Vasconcelos, O Globo’ya “Öğretmenler ‘yaratıcılıklarını’ göstersinler diye öğrencilerine bir atı boyamalarını söylemişler. Bu, zalimlikten başka bir şey değil” dedi.


Atın yer aldığı binicilik okulunun basın sözcüsü Muriell Marques, aktivitenin ne ata ne de öğrencilere zararlı olduğunu savundu.

“At sakindi. Sesini çıkarmadı” dedi.

Olay medyada geniş yankı bulunca bir savcı, binicilik okulunu ve öğretmenleri ziyaret etti. Ne karar verileceği kesin değil.

Öğretmenlerin, kötü niye olmadıklarını biliyoruz ancak fikirleri gerçekten kötü. Umarız ki gereken uyarıları alacak ve ileride benzer bir olayın gerçekleşmesinin önüne geçilecektir. Çocuklara, hayvanlara eziyet etme ‘aktivite’ adı altında sunulmamalı. Katılıyorsanız paylaşın.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13