Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde yüz yüze eğitime başlıyor

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde yüz yüze eğitime başlıyor. Okul zümre öğretmenleri kararlarına göre belirlenecek yüz yuze egitim; 5 ekim pazartesi günü hayata geçiyor. Alınacak önlemlere uyulmasi çok önem arz ediyor. Okul Yönetimi, öğretmenler, öğrenci ve velilerimize düşen sorumluluklar var. Bunlar özetle;
1. Yüz yüze eğitimin ilk haftası 05 ile 09 Ekim; Bu ilk haftada öğrencilere taşıma, yemek ve pansiyon hizmetleri verilmeyecektir. Bu hizmetler daha sonraki haftalarda değerlendirilecektir.
2. Okullarımız Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü sayfası “Okul Uygulamaları” linkinden her gün yüz yüze eğitime gelen öğrenci bilgilerini gireceklerdir. Bu sayıları il mem ve Bakanlık görüp takip edecektir.
3. Okullarımız alan zümre toplantılarını en geç 5 ekim pazartesi gününe kadar yaparak yüzyüze ve uzaktan yapılacak ders saatlerini belirleyecek ve okul yönetimleri buna göre ders programlarını yapacaktır.
4. Yüz yüze eğitimde öğrenci sayıları ve ders saatleri belirlenirken sosyal mesafeye ye dikkat edilmek suretiyle atölyelerden azami ölçüde faydalanılabilecek şekilde planlama yapılacaktır.
5. Atölyelerde uygulanacak yüzyüze eğitimlerde sosyal mesafe kuralı hassasiyetle uygulanacak ve buna göre grup sayıları seyreltilmiş olarak belirlenecektir.
6. ÇPAL lerde sadece Mesleki ve Teknik programlarında yüzyüze eğitim yapılacaktır.
7. Güzel sanatlar ve spor liseleri gibi okullarda uygulamalı dersler meslek.eba. gov.tr den takip edilecektir.
8. MTAL programına kayıtlı öğrenciler için teorik dersler uzaktan eğitim şeklinde, İşletmelerde mesleki eğitim dersi ise normal şekilde işletmelerde yapılmaya devam edilecektir. Eba bağlantısı yaninda başka platformlardan da canlı ders uygulaması yapılabilecektir.
9. Yüz yüze eğitimin başlayacağı 5 ekim öncesi ve devamında gerekli bilgilendirme ve rehberlikler yapılarak veliler ve öğrenciler bilgilendirilecektir.
10. 05 Ekim pazartesi günü için başlaması planlanan Yüz yüze eğitim için okullarda temizlik ve hijyen tedbirleri alınacaktır.
11. 05 ekim pazartesi günü herhangi bir sorun yaşanmaması için il müdürü ilçe müdürleri ile, il müdür yardımcısı ilçe şube müdürü ve meslek lisesi müdürleri ile konuyu ele almış ve alınan kararlar doğrultusunda çalışmalarını tamamlayacaklardir.
12. Yüz yüze eğitimin ilk haftasında devam zorunluluğu aranmayacak ancak tüm konu ve kazanımlardan öğrenciler sorumlu olacaktır. sınavlar okullarda yüz yüze yapılacaktır. Öğrenci ve velilere konu hakkında bilgi verilecektir.
13. Yüz yüze eğitimin İlk haftasında ortaya çıkan ve uygulamada karşılaşılan sorunlar ile çözüm önerileri Bakanlığımızca gerekli tedbirlerin alınması amacıyla ivedi olarak Genel Müdürlükleri ile paylaşılacaktır.
Yüz yüze eğitimin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri ile idareci ve diğer çalışanlarına hayırlı olmasını diliyoruz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol