Mehmet Akif Ersoy Akıl Ve Zeka Oyunlarında Geyikli İlkokulunun Büyük Başarısı

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve Çanakkale merkez ve ilçelerinden gelen 126 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen il finallerine İlçe Kaymakam Vekili Ali İkram Tuna, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İlçe Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Mutlu ve Ayşe Kurulay, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenci velileri katıldı.

Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Etik yaptığı konuşmasında, amaçlarının yarışmaktan çok öğrencilerin güzel vakit geçirmesi olduğunu ve bu oyunlar sayesinde evde çocuklarla birlikte vakit geçirme fırsatı yaratmak olduğunu söyledi.

Geyikli İlkokulu katılmış olduğu yarışmada Q-Bitz ve Mangala oyunlarında yarıştı. Ezine ilçesini temsilen katıldıkları yarışmada tüm rakiplerine büyük üstünlük sağlayan Geyikli İlkokulu kapalı spor salonunda adeta fırtına gibi esti. Başarılı öğretmenleri sayesinde yarışmaya yaklaşık dört aydır hazırlanan Geyikli İlkokulu’nun öğrencileri emeklerinin karşılığını aldılar.

Q-Bitz kategorisinde  il birinciliğini ve ikinciliğini elde eden Geyikli İlkokulu öğrencileri rakiplerine de büyük bir fark attılar. İl birinciliğini Geyikli İlkokulu anasınıfı öğretmeni Ebru Aslan danışmanlığında hazırlanan Mehmet Berki Selvi elde etti. İl sıralaması ikinciliğini de Geyikli İlkokulu ingilizce öğretmeni İsmail Erdoğan danışmanlığında hazırlanan Yağmur Üvez elde etti.

Mangala kategorisinde il ikinciliğini Geyikli İlkokulu sınıf öğretmeni Cem Moran danışmanlığında hazırlanan Rana Kaya elde etti. Yarışmaya Geyikli İlkokulu sınıf öğretmeni Yunus Emre Akyol danışmanlığında hazırlanan Muhteber Kali  derece elde edememesine rağmen üst sıralarda yer bularak Geyikli İlkokulu’nun ne kadar iddialı olduğunu gösterdi. Geyikli İlkokulu bu başarıları ile il finalinde adeta destan yazmış oldu.

Ödüller sahiplerini buldu 

İzleyicilerin büyük ilgi gösterdiği Mehmet Akif Ersoy Akıl ve Zeka Oyunları İl Finalinde gün boyu devam eden maçlar sonrasında 6. turun sonunda derece giren öğrenciler belirlendi.

1-2. Sınıflar Q-Bitz, 3-4. Sınıflar Mangala, 5-6. Sınıflar Abalone ve 7-8. Sınıflar Reversi oyunları olmak üzere 4 farklı kategoride dereceye giren toplam 12 öğrenci ve danışman öğretmenleri ödüllendirildi. 

Müdür Etik; “Bayramiç Mehmet Akif Ersoy Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasında bize destek olan ve katılarak onurlandıran herkese teşekkür ederiz” dedi

EzineTürk

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol