İyi Bir Okulun Özellikleri

Amaç ve kalite tanımları da sürekli olarak gözden geçirilmelidir. Bir okul ne yapmalı? Be? İyi bir okulu kötü birinden nasıl anlatabiliriz?


Bu gerçekten insan seviyesinde başlar, ancak bu daha geniş bir konudur. Şimdilik, okulların sadece daha büyük ekolojilerin parçaları olduğunu düşünelim. Katıldığı en yakın ekolojiler insan ve kültüreldir. Bir şey değiştiğinde (insan) ekolojideki parçalar olarak, her şey de geçerli. Yağmur yağdığında, akarsular taşar, çayırlar nemlidir, yoncalar yeşerir ve arılar artar. Kuraklık olduğunda, işler kuru ve bayat ve hala.

 
Teknoloji değiştiğinde, istediğimiz ve ihtiyaç duyduğumuz şeyleri etkiler. Teknolojideki güncellemeler, istediğimiz şeyi değiştirir; yeni şeyler istediğimizde, teknolojiyi sağlamaya çalışmak değişiyor. Aynı eğitim için de geçerli ya da gitmeli. Aşamalı eğitimde kilit fikirlerden birkaçını düşünün. Mobil öğrenme, dijital vatandaşlık, tasarım düşüncesi, işbirliği, yaratıcılık ve daha büyük bir ölçekte, dijital okuryazarlık, 1: 1 ve daha fazlası, her öğrencinin maruz kaldığı ve ustalaşmasından yararlanacağı beceri ve içerik parçalarıdır. Bunlar okullara, sınıflara ve ödevlere ve öğretmenlerin tasarım düşüncesine girmeye zorlarken, bu “şeylerin olduğu gibi” pahasına.

Bu “şeyler” başka bir yerde küçük ayarlarla zorlandığında, her şeyin gerçekliği ölür. Ekolojinin kendisi risk altında.

Değişim Dönemi Okulun Amacı

Okullar ne öğretmeli ve nasıl? Ve bunu iyi yapıp yapmadığımızı nasıl anlarız? Bunlar, sosyal ihtiyaçlar, öğretmen hediyeleri ve akılda teknoloji erişimi ile cevaplanması gerekenler - şaşırtıcı derecede önemli sorulardır. Şimdi karşıt yaklaşımı alıyoruz. İşte bütün öğrencilerin bilmesi gereken şey şu, şimdi öğretmemiz gerekenleri nasıl kullanabileceğimizi anlayalım. Sorunu tam bağlamında görmezsek, kısa bir süre için karar veririz.

Okulların nasıl tasarlandığı ve öğrencilerin öğrendikleri ve niçin - gözden geçirilmesi, gözden geçirilmesi ve otomobillerimizin gaz kilometresi, telefonlarımızın ve tabletlerimizin indirme hızları, ya da işletim sistemleri gibi çok yakın ve hevesli olarak rafine edilmesi gerekir. saatlerimizin. Modern akademik standartların çoğu, eğitime yönelik bir bilgi-temel yaklaşımı benimsemektedir. Bu benim için, yenilik yapma girişimlerimizi engellemeye devam eden öğrenmeye tarihlendirilmiş bir yaklaşım gibi görünüyor.

Neden eğitim, bir sistem olarak, kendisini bu kadar sertleştiren dijital teknoloji kadar agresif bir şekilde yeniden biçimlendiremez? Verilen bir müfredatın akışkanlığı, en azından ilgili modern bilgi taleplerinin akışkanlığıyla eşleşmelidir. Belki de öğretim ve öğrenmeye yönelik yenilikçi ve modern bir yaklaşım arayışında ilk adım, öğrenme modelinin özü olarak müfredat fikrini yeniden düşünmek olabilir mi?

Daha az şey, ona bakmanın bir yoludur, ancak bu yeni-güç standartlarının yıllardır olmadığıdır. Aslında, bu bilgi erişimi, akıllı bulutlar ve kötüleşen sosyoekonomik eşitsizlik çağında, içeriğe öğretmemiz mi, yoksa  öğrencilere kendi öğrenim yollarını tasarlamayı, düşünmeyi tasarlamalarını ve olağanüstü şeyler yaratıp yaratmadıklarını düşünmek isteyebiliriz. Onlarda onlar için değerli olan şeyler?

Kaynak: https://www.teachthought.com/learning-models/the-characteristics-of-a-good-school-great-school/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13