Hangi Sınıflar 15 Şubat'ta Açılacak?

3 Haftalık yarı yıl tatili 15 Şubat'ta sona erecek. Milyonlarca veli, öğrenci ve öğretmen okulların ne zaman ve nasıl açılacağını merak ediyor. Dün toplanan kabine toplantısında hangi sınıfların hangi şartlarda açılacağını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. 15 Şubat'ta köy okulları açılacak. 8 ve 12. sınıflar 1 Mart itibariyle yüz yüze eğitime başlayacak. Diğer sınıflar kademeli olarak yüz yüze eğitime geçecek. Yüz yüze eğitim devam ederken vaka görülen okullar tekrar kapatılacak. 
Milli Eğiitm Bakanı Ziya Selçuk bugün sabah düzenlediği basın toplantısında yüz yüze eğitimin tüm detaylarını açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime geçiş sürecinin ayrıntılarına ilişkin basın açıklaması yapıyor.

Bakan Selçuk'un açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Her gün Türkiye'deki ve dünyadaki verileri incelemesini yapıyoruz, il il tüm veriler değerlendiriliyor. Uzaktan eğitime başladığımız 23 Mart 2020 tarihinden itibaren olağanüstü bir performans sergiledik. 


15 Şubat günü ikinci döneme başlıyoruz. Salgının etkilerinin az olduğu köy okullarımızda yüz yüze eğitimi başlıyoruz. Köy okullarımızı tüm kademelerde 15 Şubat'ta yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz. 15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokullarımızı da tam zamanlı açma kararı verdik.

1 Mart'tan itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak. 1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak. 1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün devam edecek. Lise öğrencilerimizin birinci dönemden kalan sınavları, mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecektir.

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla, öğretmenlerimiz için de aşı uygulaması planlanmaktadır. Önümüzdeki süreçte il bazlı olarak yüz yüze eğitime başlanması yönünde kararlar alınabilecek. Öğrencilerimizin okullarımızda yüz yüze eğitime katılımları geçen dönemde olduğu gibi yine velilerimizin kararına bağlı olacak.

Bakan Selçuk ayrıca yüz yüze eğitime başlayacak tüm öğretmenlerin Şubat ayı içerisinde aşılanacağını duyurdu.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol